Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy dla młodzieży

"Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" to prawdziwy rarytas dla każdego miłośnika polskiego komiksu - wyjątkowa antologia legendarnego rysownika Zbigniewa "Kasa" Kasprzaka, wzbogacona o pasjonujące dodatki!

Na ten unikatowy zbiór składają się klasyczne opowieści science fiction publikowane pierwotnie przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz magazyn "Fantastyka" w latach 1982-1987. Oprócz tytułowego komiksu czytelnicy znajdą tu takie historie, jak "Regenerit", "Gość z kosmosu", "Zbuntowana", "Człowiek bez twarzy", "Hipotezy. Zagłada Atlantydy" czy "Exponat AX" - teraz po raz pierwszy w jednym, pięknie wydanym albumie (już dwutysięcznym w Klubie Świata Komiksu!). Publikacja została wzbogacona o napisane przez Adama Ruska wstęp i biografię, a także obszerna galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa. Specjalnie dla tego wydania ten kultowy artysta stworzył trzy nowe okładki do czarno-białych opowieści oraz okładkę głównego albumu.

Zbigniew Kasprzak jest słynnym polskim rysownikiem komiksów. Od początku lat 90. mieszka w Belgii, gdzie tworzy pod pseudonimem Kas i współpracuje z wydawnictwem Le Lombard. Obok Tadeusza Baranowskiego, Bogusława Polcha czy Jerzego Skarżyńskiego należy do ścisłej czołówki najlepszych i docenianych na świecie twórców komiksowych. W latach 80. zasłynął jako autor opowieści fantastyczno-naukowych i historycznych. "Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" to wyjątkowa wizytówka jego twórczości z tamtego okresu i pasjonujący powrót do polskiej klasyki komiksowej, którą nowi czytelnicy mogą odkryć dzięki pięknemu wydaniu.

Na antologię składają się opowieści, które mimo upływu lat czyta się z zapartym tchem. Oto przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji awaryjnie lądują swoim statkiem kosmicznym na Ziemi, a ludzie są przekonani, że odwiedzili ich sami bogowie. Do Oceanu Spokojnego wpada tajemniczy obiekt z kosmosu, a wydarzenie to rozpoczyna serię niewyjaśnionych katastrof morskich. Pewien Ateńczyk udaje się z kolei do egipskich kapłanów, aby poznać historię zaginionego przed tysiącem lat państwa.

"Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" wciągają i ekscytują oryginalnymi fabułami, zachwycają niepowtarzalną kreską oraz stanowią nostalgiczny powrót do złotej ery polskiego komiksu. Dla nowych czytelników mogą okazać się z kolei nie lada niespodzianką i wspaniałą przygodą!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Daria D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Przybysze z kosmosu zazwyczaj docierają na Ziemię w celu eksploracji, czy też zniszczenia planety. Ewentualnie próbują przejąć nad nią władzę. Tutaj znaleźli się oni na naszej planecie przypadkiem i czekają na możliwość zwykłego powrotu do domu. Ziemianie traktują ich jako bogów i wiążą z nimi ogromne plany. Naprawdę uwielbiam takie klimaty dlatego też nie mogłam przejść koło tego komiksu obojętnie. To niesamowita historia do której można co jakiś czas wracać. Jak naprawdę dobry film.

Ireneusz N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Twórczość Zbigniewa Kasprzaka nie ma sobie równych. Naprawdę dla samego przeglądania poszczególnych stron warto jest zakupić ten komiks. Jednak to nie wszystko. Fani Sci-Fi otrzymują tutaj naprawdę dobrą fabułę. No i duma rozpiera, że to Polak jest odpowiedzialny za takie dzieło, które powiedzmy sobie szczerze jest klasykiem. Kiedyś już czytałem "Bogów" jednak nie było mnie stać na ten komiks w moich zbiorach. Aktualnie to powód do dumy i radość, że można sięgnąć po niego kiedy tylko zapragnę. Polecam.

Stanisław B.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 05-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
KOmiks klasyk!! PO prostu wymiata. Niesamowicie było znów wrócić wspomnieniami do młodzieńczych lat, kiedy to zapisywało się w bibliotece w kolejce żeby choć przez chwilę mieć w domu komiks Kasprzaka. Ten zbiór komiksów oczywiście ma swoje plusy i minusy, bo nie wszystkie są równie dobre, jednak nie jest to dla mnie tak naprawdę ważne. Bo choć fabuła czasami leży to jednak same rysunki nie mają żadnego bubla. Polecam

Dostawa

2892412
Ładowanie...