Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Bajki-Grajki

 (2 produktów)

Pchła Szachrajka. Bajki-Grajki. CD MP3

(okładka miękka)

24,18 32,50 zł −26%
Wysyłka 2 dni robocze

Miś Świata. Bajki-Grajki. CD

(okładka miękka)

24,18 32,50 zł −26%
Wysyłka 2 dni robocze

Bajki-Grajki

W czasach bez Internetu, gdy w telewizji były 2 kanały, a bajki nadawano tylko o określonych godzinach, powstały wspaniałe muzyczne słuchowiska dla dzieci. Niesamowity kunszt pracy włożonej w tworzenie tego dzieła sprawił, że "Bajki-Grajki" niezawodnie bawią dzieci już od trzech pokoleń.

Słuchowiska z lat 60. i 70. pierwotnie wydawane były na płytach winylowych. W kolejnym pokoleniu zarejestrowano ją na kasetach magnetofonowych. Dziś bajki cieszą dzieci w najwygodniejszej obecnie formie - na płytach CD.

"Bajki-Grajki" to prace uznanych autorów dziecięcych w wykonaniu znanych i cenionych polskich aktorów. Do tego dochodzą wspaniałe kompozycje muzyczne - i otrzymujemy bajkę do słuchania, która doskonale, sugestywnie przekazuje nie tylko treść, ale i towarzyszące jej emocje.

Bajki do słuchania świetnie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pomagając maluchom tworzyć własny niepowtarzalny obraz świata. Słuchanie bajek w tej formie jest bardzo dobrym sposobem na skupienie i koncentrację, których często brakuje dzieciom w obecnym, pełnym bodźców świecie. Wsłuchując się w bajkę dziecko zaczyna uważniej śledzić bieg wydarzeń, a także rozumieć niektóre skojarzenia i wyciągać wnioski.

Bajki czytane przez profesjonalnych aktorów pomagają osłuchać się z poprawną wymową, dykcją i melodią języka. Stymulowanie mowy wzbogaca słownik dziecka. Słuchowiska wspaniale kształtują ponadto wrażliwość emocjonalną, ucząc najmłodszych prawidłowego zrozumienia emocji w wypowiadanej treści. Dzięki temu lepiej rozpoznają emocje i relacje społeczne. Ogromny wybór bajek sprawia, że każdy maluch znajdzie dla siebie ciekawą historię.

Przybliżmy niektóre tytuły z serii:

  • "Ferdynand Wspaniały" to ciekawe przygody z pozoru zwykłego psa, który śni o tym, że staje się człowiekiem. A może to wcale nie jest sen? Może Ferdynand naprawdę wybiera się w niesamowitą podróż na dwóch łapach?

  • "Przygody Tomka Sawyera" - opowieść o chłopcu z głową pełną pomysłów, który nie waha się przed ich zrealizowaniem. Ciągle poszukuje nowych wrażeń, dlatego też korzysta z życia i kiedy tylko może (nawet w trakcie lekcji!) spędza czas nad rzeką Missisipi.

  • "Wielka Niedźwiedzica" to bajka, która wprowadzi dzieci w magicznych świat Indian. Trzy plemiona: Bystre Sokoły, Władcy Traw i Łowcy Bizonów zamieszkują malowniczą Krainę Wielkich Jezior, a ich pełne mistycyzmu przygody z pewnością przypadną do gustu ciekawym świata maluchom.

Ładowanie...