Ale historia...
(9 produktów)Ale historia... Kazimierzu, skąd ta forsa? Audiobook
Ale historia...
Ale historia... Stasiu, co ty robisz. Audiobook
Ale historia...
Ale historia... Mieszko, ty wikingu! Audiobook.
Ale historia...
Ale historia... Ta potworna wojna. Audiobook
Ale historia...
Ale historia... Mamy niepodległość! Audiobook
Ale historia...
Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło. Audiobook
Ale historia...
Ale historia... Zygmuncie, i kto tu rządzi? Audiobook
Ale historia...
Ale historia...
Nauka w szkole nie wszystkim dzieciom przychodzi łatwo i kojarzy się z przyjemnością. Niektóre przedmioty są nudne lub skomplikowane. Uczenie się na pamięć tylko po to, by zaliczyć konkretny sprawdzian mija się z celem. Czy można zrobić coś, by zainteresować młodego człowieka tematem, który do tej pory go męczył i odstraszał? Czy warto szukać sposobów na to, by przyswajanie wiedzy było przyjemne i wynikało z motywacji wewnętrznej, a nie tylko z chęci otrzymania pozytywnej oceny?
Odpowiedzi na powyższe pytania są proste - warto i trzeba wspierać dziecko w tym, by zdobywanie wiedzy było aktywnością dającą satysfakcję i nie łączyło się z poczuciem straty czasu. Obecnie można znaleźć wiele informacji i badań naukowych, które jednoznacznie pokazują, ze uczenie się nie polega tylko na siedzeniu przy biurku z nosem w podręcznikach. Duży walor edukacyjny niosą podróże - zwiedzanie zabytków architektury, oglądanie dzieł sztuki w muzeach, poznawanie ludzi z innych kultur. Nie trzeba jednak ruszać się z domu, by rozwijać konkretną umiejętność. Języków obcych można nauczyć się oglądając filmy, bez włączania polskiego dubbingu, a wiele zjawisk fizycznych czy chemicznych możemy poznać, robiąc doświadczenia we własnej kuchni, wykorzystując tylko to, co mamy aktualnie pod ręką.
Również nauka historii nie musi być nudna! Przekonuje o tym Grażyna Bąkiewicz - autorka książek z serii „Ale historia...". Podczas lektury nie jesteśmy zmuszani do zapamiętywania suchych faktów z przeszłości. Temat każdej książki koncentruje się wokół ważnego problemu z historii Polski. Ukazany jest on jednak w zabawny sposób, co na pewno zainteresuje młodego czytelnika.
Seria „Ale historia..." prezentuje losy Polski od czasów Mieszka I po lata nam współczesne. Odnajdziemy tu między innymi następujące tytuły:
- „Ta śmieszna i straszna PRL" - Dlaczego w latach 50. XX wieku brakowało papieru toaletowego? Czy obchodzenie niektórych świąt było obowiązkowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymamy podczas lektury;
- „Ta potworna wojna" - uczniowie przeniosą się w czasy II wojny światowej, by sprawdzić jak doszło do pokonania Hitlera;
- „Mieszko, ty wikingu!" - nauczyciel - pan Cebula - przekazuje wiedzę swoim uczniom w dość zaskakujący pomysł; tym razem młodzi ludzie przenoszą się do X wieku, by przekonać się, jak wyglądało życie za panowania Mieszka I;
- „Kazimierzu, skąd ta forsa?" - Kazimierz Wielki podobno Polskę drewnianą zamienił w murowaną; jak to się jednak stało? skąd wziął środki finansowe na budowanie dróg, zamków, murów obronnych? Grupa nastolatków postanawia to zbadać!
Już tytuły książek z cyklu „Ale historia..." wskazują, że treści są dostosowane w pełni do młodego czytelnika, a lektura będzie przerywana głośnym śmiechem.
Bohaterami książek są dzieci w wieku dwunastu lat, które przenoszą się w ważne dla naszej historii momenty i opisują, jak wyglądało życie naszych przodków. Fakty i ciekawostki w połączeniu z atrakcyjną, pełną humoru fabułą stanowią świetne zaproszenie do nauki historii. Eksperci z dziedziny neurobiologii udowadniają w swoich licznych badaniach, że mózg, który odczuwa przyjemne emocje, jest w stanie relaksu uczy się znacznie więcej i chętniej. Warto zatem mieć tego świadomość i wspierać młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy opartym na ciekawości i przyjemności.