Nancy McWilliams
Nancy McWilliams
Nancy McWilliams jest psychoterapeutką i superwizorem psychoterapii. Specjalizuje się między innymi w teoriach psychoanalitycznych, różnicach indywidualnych, badaniach osobowości i związków między diagnozą a leczeniem psychologicznym oraz integracji teorii feminizmu. Prowadzi własną praktykę w orientacji psychodynamicznej. Opublikowała wiele artykułów naukowych i książek na temat struktury i zaburzeń osobowości.
Nancy McWilliams urodziła się w 1945 roku w Abington w Pensylwanii. Wychowywała się w Lonmeadow w stanie Massachusetts, New Canaan, Connecticut i Wyomissing w Pensylwanii. W 1967 roku ukończyła z wyróżnieniem Oberlin College w dziedzinie nauk politycznych. Następnie studiowała psychologię w Brooklyn College. Tytuły magistra i doktora z psychologii w specjalizacji osobowości i sprawach społecznych uzyskała na Uniwersytecie Rutgers w New Jersey. Od tego momentu jej kariera nabrała rozpędu. W 1978 roku uzyskała licencję niezależnego psychologa w New Jersey. Ukończyła także National Psychological Assocation for Psychoanalysis w Nowym Jorku. Od 2010 roku posiada certyfikat Board Certified Psychoanalysis in Psychology.
Rok później Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wybrało ją do reprezentowania terapii psychoanalitycznej w remake'u klasycznego filmu "Trzy podejścia do psychoterapii". W 2015 roku została zaproszona do pełnienia funkcji mówcy plenarnego na konwencji Towarzystwa w Toronto w Kanadzie. Jest członkiem między innymi Centre for Psychotherapy and Psychoanalysis of New Jersey, Amerykańskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, Moskiewskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, Instytutu Terapii Psychoanalitycznej w Turynie we Włoszech oraz Warszawskiego Towarzystwa Naukowego Psychoterapii Psychodynamicznej.
Obecnie wykłada teorię psychoanalityczną i terapię na Wydziale Psychologii Stosowanej i Zawodowej na Uniwersytecie Rutgers. Jest także psychoanalitykiem seniorem w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w New Jersey. Obszary jej specjalizacji dotyczą przede wszystkim teorii psychoanalitycznych i zaburzeń osobowości oraz stosowania rozumienia psychoanalitycznego do rozwiązywania problemów różnych populacji klinicznych. Autorka takich książek, jak "Diagnoza psychoanalityczna", "Psychoterapia psychoanalityczna" czy "Opracowanie przypadku w psychoanalizie".