Xi

Kimberlie Hamilton

 (3 produktów)

Opowieści o kotach, które rządziły światem

Kimberlie Hamilton, Małgorzata Bortnowska

(okładka twarda)

31,69 
Wysyłka dzisiaj

Opowieści o psach, które ratowały świat

Kimberlie Hamilton, Małgorzata Bortnowska

(okładka twarda)

31,69 
Wysyłka dzisiaj

Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą..

Kimberlie Hamilton, Małgorzata Bortnowska

(okładka twarda)

31,69 
Wysyłka dzisiaj

Kimberlie Hamilton

Kimberlie Hamilton jest amerykańską pisarką oraz działaczką na rzecz praw zwierząt, jest autorytetem w dziedzinie kotów i zasiada w zarządzie amerykańskiej organizacji non-profit, która pomaga bezdomnym kotom.

Hamilton posiada już dwa tytuły magistra: scenopisarstwa oraz komunikacji kreatywnej i kulturalnej, jednak nadal rozwija swoje umiejętności i obecnie studiuje kreatywne pisanie na Uniwersytecie Cambridge. Przez większość życia mieszkała w gorącej i słonecznej Kalifornii, jednak w 2017 roku przeniosła się do północnej Szkocji, gdzie mieszka z partnerem i czterema kotami.

Przez lata pisała różne rzeczy, w tym scenariusze, broszury podróżnicze i materiały dydaktyczne dla swoich uczniów języka angielskiego w Japonii. Pasjonuje się zwierzętami i uwielbia pisać zabawne książki non-fiction dla młodych ludzi o głodnych wiedzy umysłach. W przyszłości chciałaby założyć własny azyl dla kotów i innych zwierząt, które potrzebują kochającego, wiecznego domu.

Jest autorką "Opowieści o kotach, które rządziły światem", w których przedstawia 30 różnych, prawdziwych historii, w których odnajdziemy kota jako bohatera wojennego, telewizyjnego celebrytę, baletmistrza, lekarza, a nawet specjalnego agenta; "Opowieści o psach, które ratowały świat", zawierających ilustrowane biografie bohaterskich zwierząt na przestrzeni dziejów; "Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć", prezentujących zagrożone gatunki i sposoby ich ratowania.

Jej książki zostały przetłumaczone na 20 języków.

Ładowanie...