Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Kacper Pobłocki

   (2 produktów)

  Chamstwo

  Kacper Pobłocki

  (okładka miękka)

  32,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Kapitalizm. Historia krótkiego trwania

  Kacper Pobłocki

  (okładka miękka)

  53,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Kacper Pobłocki

  Kacper Pobłocki (ur. 1980) jest antropologiem społecznym i historycznym, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych i wykładowcą akademickim. Od 2015 r. prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim, w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych.

  Ukończył nauki społeczne na University College w Utrechcie, a później - socjologię i antropologię społeczną na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Był stażystą u profesora Davida Harveya, na Uniwersytecie Miejskim w Nowym Jorku. W latach 2009-2014 aktywnie działał na rzecz powstania i rozwoju społecznych ruchów miejskich na terenie Polski. Był koordynatorem merytorycznym odbywającego się w Poznaniu pierwszego Kongresu Ruchów Miejskich. W kręgu jego zainteresowań naukowych znajduje się polski kapitalizm polityczny, antropologia i socjologia miasta oraz demokracja miejska.

  Publikuje liczne prace naukowe z dziedziny urbanistyki oraz książki ekonomiczne. Za swoją działalność na rzecz promocji zrównoważonej architektury był wielokrotnie nagradzany. Jego rozprawa doktorska "The Cunning of Class: Urbanization of Inequality in Post-War Poland" otrzymała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Jako współautor książki "Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu" zdobył Nagrodę im. Jerzego Regulskiego przyznawaną przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. W 2017 r. "Kapitalizm. Historia krótkiego trwania." został okrzyknięty najlepszą polską książką ekonomiczną roku i otrzymał prestiżową Nagrodę "Economicus". W 2022 ukazała się jego książka "Chamstwo".

  Pobłocki został również uhonorowany Nagrodą Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za wybitne osiągnięcia dydaktyczne.

  Ładowanie...