Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jon Kabat-Zinn

   (7 produktów)

  Życie, piękna katastrofa

  (okładka miękka)

  37,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Gdziekolwiek jesteś, bądź

  (okładka twarda)

  31,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Praktyka uważności dla początkujących

  27,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Uzdrawiająca moc uważności. Nowy poziom istnienia

  (okładka miękka)

  22,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Obudź się. Jak praktykować uważność w codziennym życiu

  (okładka miękka)

  22,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Jon Kabat-Zinn

  Jon Kabat-Zinn (ur. 1944 r. w Nowym Jorku) jest amerykańskim profesorem medycyny, nauczycielem praktyki mindfulness i założycielem instytucji Center for Mindfulness in Medicine, Health Care and Society (ang. ośrodek mindfulness w medycynie, opiece zdrowotnej i społeczeństwie). Opracował autorski program redukcji stresu MBSR (mindfulness-based stress reduction), oparty na założeniach praktyki uważności.

  Oprócz wykształcenia akademickiego Kabat-Zinn pobierał nauki u mistrzów buddyzmu zen: Philipa Kapleau, Thich Nhat Hanha i Seungsahna. W 1977 r. otworzył klinikę redukcji stresu przynależną do Massachusetts Medical School, gdzie zajmował się adaptacją wschodnich technik medytacyjnych na potrzeby systemu mindfulness.

  W późniejszym okresie zmodyfikował swój program - usunął z niego elementy buddyzmu i umieścił go w naukowym kontekście. Sformułował także zasady praktyki Mindful Yoga, łączącej medytację z jogą pojmowaną jako aktywność fizyczna.

  Kariera Kabata-Zinna nabrała rozpędu w 1993 r. po publikacji świetnie przyjętej książki "Życie, piękna katastrofa". Wydany rok później poradnik "Gdziekolwiek jesteś, bądź. Przewodnik uważnego życia" stał się światowym bestsellerem. Pod koniec lat 90. XX wieku praktyka MSBR cieszyła się już ogromną popularnością, która utrzymuje się do dzisiaj.

  Jon Kabat-Zinn jest żonaty z Mylą Zinn; para doczekała się trojga dzieci. Pochodzi z rodziny niepraktykujących Żydów; sam określa swoje poglądy religijne jako "fuzję nauki i sztuki". Mimo romansu z buddyzmem zen Kabat-Zinn zdecydowanie opiera swoją pracę na fundamentach dokonań współczesnej nauki.

  Ładowanie...