Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Henry Kissinger

   (3 produktów)

  Dyplomacja

  (okładka okładka miękka)

  99,04 
  Wysyłka 24 godziny

  The Age of AI

  48,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Henry Kissinger

  Henry Alfred Kissinger na świat przyszedł jako Heinz Alfred Kissinger 27 maja 1923 roku. Jest urodzonym w Niemczech amerykańskim politykiem, dyplomatą i konsultantem geopolitycznym, który pełnił funkcję sekretarza stanu USA i doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w administracji prezydenta Richarda Nixona i Geralda Forda.

  Henry Kissinger został doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego w 1969 roku i sekretarzem stanu USA w 1973 r. Za swoje działania negocjujące zawieszenie broni w Wietnamie Kissinger otrzymał w 1973 r. Pokojową Nagrodę Nobla, choć miało to miejsce w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem dwóch członków komisji zrezygnowało w ramach protestu.

  Henry Kissinger tytuł magistra i doktora uzyskał na Uniwersytecie Harvarda odpowiednio w 1951 i 1954 roku. W swojej rozprawie doktorskiej Kissinger po raz pierwszy przedstawił pojęcie "legitymizacji". W 1952, będąc jeszcze absolwentem Harvardu, służył jako konsultant dyrektora Rady Strategii Psychologicznej i założył czasopismo "Confluence". W tym czasie starał się również o pracę jako szpieg dla FBI.

  Kissinger znany jest także ze swoich działań mających uwolnić świat od broni jądrowej. Wraz z Williamem Perrym, Samem Nunnem i Georgem Shultzem wezwał rządy do przyjęcia wizji świata wolnego od broni jądrowej. Stworzyli wspólnie Inicjatywę Zagrożenia Nuklearnego, aby przyspieszyć ten program. W 2010 roku cała czwórka wystąpiła w filmie dokumentalnym, który jest wizualnym i historycznym przedstawieniem ich wizji i proponuje konkretne działania, które można podjąć, aby osiągnąć ten cel.

  Ładowanie...