Xi

Carl von Clausewitz

 (4 produktów)

O wojnie

Carl von Clausewitz

(okładka twarda)

54,19 
Wysyłka dzisiaj

Analiza strategii w wybranych kampaniach wojennych

Carl von Clausewitz

(okładka twarda)

57,59 
Wysyłka dzisiaj

Wojna i polityka

Carl von Clausewitz

(okładka miękka)

29,19 
Wysyłka 3 dni robocze

O wojnie. Podręcznik stratega. Audiobook

Carl von Clausewitz, Colonel J. Graham

(okładka pudełko)

25,09 
Wysyłka dzisiaj

Carl von Clausewitz

Carl von Clausewitz (1780-1831 r.) to pruski generał, teoretyk wojny, historyk i pisarz. Jego najbardziej znanym dziełem jest "O wojnie", czyli wnikliwy podręcznik strategii. Autor walczył przeciwko Napoleonowi w wojnie toczonej (1806-1807 r.). Wykładał również sztukę wojenną w Berlinie. Słynął z nowoczesnego rozumienia wojny, która jego zdaniem miała służyć celom politycznym, a nie ideologii. Umiejętność prowadzenia wojny uważał za częściowo niezależną od nauki. Wynikała z intuicji i wrodzonych cech dowódcy. Uczenie taktyki oraz strategii uzupełniało prawdziwy talent.

Carl von Clausewitz w swoich publikacjach często nawiązywał do wydarzeń historycznych, wyjaśniając przy tym, które rozwiązania taktyczne młodzi dowódcy powinni naśladować. Wskazywał również największe błędy słynnych wodzów. Słynął z tego, że w obiektywny sposób próbował określić przyczyny zwycięstwa lub porażki. Mocno wierzył w pruski militaryzm i uważał, że to wojna decyduje o relacjach politycznych między krajami. Poglądy tego autora wciąż są interesujące nie tylko dla wielu historyków wojskowości, ale nawet strategów lub przedsiębiorców.

"O wojnie" - klasyczny podręcznik strategii, który opracował Carl von Clausewitz. Ta wyjątkowa publikacja jest wciąż komentowana na uniwersytetach. To cenne źródło wiedzy o historii wojskowości, a niektóre poglądy autora pozostają aktualne nawet współcześnie.

Ładowanie...