Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Carl von Clausewitz

   (5 produktów)

  O wojnie

  (okładka twarda)

  57,29 
  Wysyłka dzisiaj

  O wojnie. Podręcznik stratega

  (okładka twarda)

  42,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Analiza strategii w wybranych kampaniach wojennych

  (okładka twarda)

  58,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Wojna i polityka

  (okładka miękka)

  25,19 
  Wysyłka dzisiaj

  On War

  (okładka miękka)

  21,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Carl von Clausewitz

  Carl von Clausewitz (1780-1831 r.) to pruski generał, teoretyk wojny, historyk i pisarz. Jego najbardziej znanym dziełem jest "O wojnie", czyli wnikliwy podręcznik strategii. Autor walczył przeciwko Napoleonowi w wojnie toczonej (1806-1807 r.). Wykładał również sztukę wojenną w Berlinie. Słynął z nowoczesnego rozumienia wojny, która jego zdaniem miała służyć celom politycznym, a nie ideologii. Umiejętność prowadzenia wojny uważał za częściowo niezależną od nauki. Wynikała z intuicji i wrodzonych cech dowódcy. Uczenie taktyki oraz strategii uzupełniało prawdziwy talent.

  Carl von Clausewitz w swoich publikacjach często nawiązywał do wydarzeń historycznych, wyjaśniając przy tym, które rozwiązania taktyczne młodzi dowódcy powinni naśladować. Wskazywał również największe błędy słynnych wodzów. Słynął z tego, że w obiektywny sposób próbował określić przyczyny zwycięstwa lub porażki. Mocno wierzył w pruski militaryzm i uważał, że to wojna decyduje o relacjach politycznych między krajami. Poglądy tego autora wciąż są interesujące nie tylko dla wielu historyków wojskowości, ale nawet strategów lub przedsiębiorców.

  "O wojnie" - klasyczny podręcznik strategii, który opracował Carl von Clausewitz. Ta wyjątkowa publikacja jest wciąż komentowana na uniwersytetach. To cenne źródło wiedzy o historii wojskowości, a niektóre poglądy autora pozostają aktualne nawet współcześnie.

  Ładowanie...