Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Anne Ancelin Schutzenberger

   (2 produktów)

  Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny

  Anne Ancelin Schutzenberger

  (okładka miękka)

  25,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Psychogenealogia w praktyce

  Anne Ancelin Schutzenberger

  (okładka miękka)

  25,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Anne Ancelin Schutzenberger

  Anne Ancelin Schutzenberger (ur. w 1919 roku, zm. w 2018 roku) była francuską psycholożką i psychoterapeutką o międzynarodowej renomie, uważaną za prekursorkę psychogenealogii i transgeneracyjności. Jej najbardziej znane prace to "Tajemnice przodków. Ukryty przekaz rodzinny" oraz "Psychogenealogia w praktyce".

  Urodziła się we francuskiej rodzinie na terenie Rosji, ale dorastała w Paryżu, gdzie zdobyła doktorat z psychologii oraz literatury. W czasie II wojny światowej aktywnie działała we francuskim ruchu oporu pełniąc funkcję sekretarza generalnego Ruchu Wyzwolenia Narodowego. W 1947 roku  założyła czasopismo "Bulletin de Psychologie des Étudiants de l'Université de Paris", które później redagowała.

  W późniejszych latach Anne Ancelin Schutzenberger miała okazję studiować w Nowym Jorku i zaprzyjaźnić się ze słynnym rumuńsko-amerykańskim psychiatrą Jacobem Moreno. Podczas pobytu za granicą pracowała też między innymi z Carlem Rogersem, Margaret Mead, Gregorym Batesonem i Paulem Watzlawickiem.

  W 1973 Anne Ancelin Schutzenberger współtworzyła Międzynarodowe Stowarzyszenie Psychoterapii Grupowej (IAGP), zostając jego pierwszym sekretarzem generalnym i wiceprezesem.

  Od 1967 była kierownikiem badań w laboratorium badań psychologii społecznej na Uniwersytecie w Nicei . W chwili jej śmierci była tam emerytowanym profesorem, chociaż zrezygnowała z nauczania w wieku 86 lat. Zmarła w wieku 99 lat i została pochowana w Boulogne-Billancourt.

  Ładowanie...