Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Splątane losy

 (2 produktów)

Zanim zapomnę. Splątane losy

(okładka miękka)

24,56 39,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Zanim wybaczę. Splątane losy

(okładka miękka)

5/5
20,15 36,90 zł −45%
Wysyłka 24 godziny

Splątane losy

Karolina, pod nieobecność rodziców, mieszka z babcią. Jednak nie jest to babcia, jaką pokazują filmy familijne i reklamy – to twarda i surowa osoba. Nie dość, że wymaga bezwzględnego posłuszeństwa, to jeszcze uważa, że rolą kobiety jest być żoną i zajmować się domem, mężem i dziećmi. Dlatego usiłuje znaleźć Karolinie męża, a dziewczyna, która właśnie straciła pracę, boi się, że utknie na długi czas u babci, co całkowicie wpłynie rujnująco na jej psychikę.

Życie dziewczyny zmienia się w momencie, gdy w czasie porządków znajduje list, którego jej prababcia nie zdążyła otworzyć przed śmiercią. W liście znajduje pamiętnik, a ponieważ zbiega się to w czasie, gdy dostaje propozycję pracy w zaprzyjaźnionym pensjonacie na odludziu, wyrusza do Zaborza, skąd został wysłany pamiętnik, wierząc, że odkryje jego tajemnice i tajemnice jego nadawcy.

Tak rozpoczyna się seria książek "Splątane losy" autorstwa Magdaleny Wali, seria opowiadająca o codzienności w czasach wojny, trudnych wyborach, cierpieniu, ale i miłości. Wojna pokazana jest od środka, oczami osób, które przeżyły ciężkie chwile i wraz z nią te chwile przeżywają czytelnicy. A Karolina, usiłując rozwiązać rodzinną zagadkę, wpada w sidła miłości i ma do rozwikłania też swoje problemy.

Seria "Splątane losy" ukazuje się nakładem Wydawnictwa Pascal. Każda z opublikowanych dotychczas książek ma blisko 400 stron, wydana jest w miękkiej oprawie i stanowi wspaniałą lekturę dla wszystkich, zainteresowanych połączeniem współczesności z warstwą historyczną losów bohaterów i ich przodków. Każda opowiada o innej kobiecie i innej historii sprzed lat, ale każdą z nich łączy jedno – Zaborze i Jesionowy Zakątek.

W serii ukazały się dotychczas:

"Zanim wybaczę" – kiedy Karolina znajduje pracę w pensjonacie Jesionowy Zakątek w Zaborzu, próbuje wyjaśnić tajemnicę z pamiętnika, który w czasie II wojny światowej pisałą młoda dziewczyna, Ludmiła, zmuszona do służby u esesmana Ericha Henschela. Kim była, co stało się z jej siostrą i jakie związki łączyły Ludmiłę i prababkę Karoliny? W Zaborzu każdy strzeże swoich tajemnic, czy uda się Karolinie odnaleźć jakieś tropy?

"Zanim zrozumiem" – Kinga, która właśnie skończyła toksyczne małżeństwo, próbuje być silna, jednak przeszłość wkrada się w jej życie. Dzięki wyjazdowi do pensjonatu Jesionowy Zakątek ma nadzieję, że uporządkuje niedokończone sprawy i odetchnie od codziennych zmartwień. Kinga spotyka tu młodego Niemca, który usiłuje odszukać ślady swoich przodków.

"Zanim zapomnę" – w Zaborzu pojawia się Maja, która – zaintrygowana listami jednej z rezydentek dworu, chce wyjaśnić zagadkową przeszłość ukrytych w lesie ruin posiadłości. Tymczasem w czasie rozpoczętych prac remontowych, w pobliżu dworu zostają odkryte ludzkie szczątki. Czy śmierć tej osoby miała coś wspólnego z Walddorfami, byłymi właścicielami posiadłości?

Magdalena Wala z wykształcenia jest historykiem, ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, pracuje jako nauczycielka. Oprócz tego jest powieściopisarką, zajmującą się literaturą obyczajową, wzbogaconą o elementy romansu i wątki historyczne, na przykład czasy XIX-wiecznej Polski i powstania listopadowego czy starożytnego Rzymu lub II wojny światowej.

Ładowanie...