Xi
  • Seria reporterska

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

    Autorzy

      Ocena

      Seria reporterska

       (12 produktów)

      Ostatni trop. Tajemnica zaginięcia sióstr Lyon

      (okładka zintegrowana)

      32,89 
      Wysyłka 24 godziny

      Zamalowane okna. Seria reporterska

      (okładka twarda)

      Seria reporterska

      24,69 
      Wysyłka 24 godziny

      Kurs na ulicę szczęśliwą

      (okładka miękka)

      Reporterska, Seria reporterska

      21,89 
      Wysyłka 24 godziny

      Wszyscy jesteśmy dziwni

      (okładka miękka)

      Reporterska, Seria reporterska

      21,29 
      Wysyłka 24 godziny

      Panna Doktór Sadowska

      (okładka zintegrowana)

      Reporterska, Seria reporterska

      24,69 
      Wysyłka 24 godziny

      Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie

      (okładka zintegrowana)

      26,49 
      Wysyłka 24 godziny

      Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat

      (okładka miękka)

      25,69 
      Wysyłka 2 dni robocze

      Nie zdążę

      (okładka zintegrowana)

      Reporterska, Seria reporterska

      28,39 
      Wysyłka 2 dni robocze

      Zrób sobie raj

      (okładka miękka)

      Reporterska, Seria reporterska

      27,79 
      Wysyłka 2 dni robocze

      Seria reporterska

      Wydawnictwo Poznańskie aktywnie wspiera młodych i debiutujących autorów, głównie reportażystów. Wynikiem tego wsparcia jest Seria reporterska Wydawnictwa, która od 2018 roku pokazuje, że rzeczywistość nie jest mniej zajmująca niż fikcja, a może wciągnąć dużo bardziej niż jakiekolwiek powieści.

      Reportaż to gatunek publicystyczno-literacki, który przedstawia rzeczywiste zdarzenie i jego okoliczności. Autorzy reportaży opowiadają o zdarzeniach, których byli świadkami lub świadkami byli inni, którzy mogą zdać relację słowną. Reportaże pisane są też na podstawie dokumentów, źródeł materialnych i niematerialnych. Cechować się powinny obiektywizmem i rzetelnością, a subiektywne opinie autora jako takie powinny być zaznaczane. W reportażach spotyka się też formy narratywistyczne, takie jak dialogi, opisy postaci, wspomnienia czy narracja poetycka.

      Polska szkoła reportażu ma niezmiernie długą i bogatą tradycję. Reportaże społeczno-obyczajowe, wojenne, sądowe, podróżnicze, polityczne, naukowe są dla polskich czytelników chlebem powszednim. Polskie reportaże są cenione zarówno w kraju, jak i tłumaczone na języki obce. Począwszy od Melchiora Wańkowicza, przez Ryszarda Kapuścińskiego, Tonego Halika, Hannę Krall aż po reportażystów młodego pokolenia.

      W Serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego swoje książki wydają polscy i zagraniczni autorzy, piszą o naszym kraju, ale i o egzotycznych miejscach. O współczesnych ludziach ulicy i o wielkich przestępcach. O historycznych przeżyciach, wpływających na losy tysięcy i o małych, intymnych historiach, które mają wpływ tylko na najbliższe otoczenie bohaterów reportażu. Seria reporterska to dla każdego uczta czytelnicza.

      W skład Serii reporterskiej wchodzą m.in.:

      - Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu - autorstwa Agaty Romaniuk to opowieść o kobietach i mężczyznach ze współczesnego Omanu, o ślubach kontraktowych, umowach przedślubnych, w których wpisywana jest kwota, którą kobieta dostaje za urodzenie potomka i o tym, jak funkcjonuje Oman, który swoje bogactwo zawdzięcza ropie naftowej.

      - Broad Peak. Niebo i piekło - autorstwa Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego w której reporterzy starają się odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tragicznych wydarzeń w 2013 roku i czy tragedia pod Broad Peak to koniec polskiego himalaizmu w obecnie znanej formie.

      - Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat - napisana przez Briana Deera książka o tym, jak powstał ruch antyszczepionkowy i dlaczego związki szczepionek z zachorowaniami na autyzm to fikcja. Śledztwo dziennikarskie na najwyższym poziomie.

      - Orient Express - w której Torbjorn Faerovik zabiera czytelnika w podróż współczesnym Orient Expresem z Londynu aż po Samarkandę. To pozycja zarówno dla tych, którzy chcą poznać sekrety sławnego pociągu, jak i dla miłośników wypraw.

      - Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie - Wiktoria Michałkiewicz szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych partii i idei, które coraz bardziej zdobywa posłuch w szwedzkim społeczeństwie, w kraju, który uznawany jest za oazę szczęśliwości.

      - Posełki. Osiem pierwszych kobiet - autorka, Olga Wiechnik, opowiada o pierwszych ośmiu kobietach, które zasiadły w Sejmie Ustawodawczym po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

      - Morze i ziemia. Antologia reportaży z Pomorza - pod redakcją Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Klima to zbiór reportaży z XX wieku, mówiących o tej wyjątkowej krainie i jej mieszkańcach, których nie oszczędzała Wielka Historia.

      Ładowanie...