Biblioteka Przeglądu Sportowego
Ludzie ze złota. 20 rozmów o tym, jak zostaje się mistrzem. Biblioteka Przeglądu Sportowego
Biblioteka Przeglądu Sportowego
Był sobie piłkarz... Biblioteka Przeglądu Sportowego
Biblioteka Przeglądu Sportowego
Mowa trawa 2:0. Słownik piłkarskiej polszczyzny
Biblioteka Przeglądu Sportowego, Euro 2024
Franek. Prawdziwa historia Łowcy bramek. Biblioteka Przeglądu Sportowego
Biblioteka Przeglądu Sportowego, Euro 2024
Najlepsze sportowe historie. Reportaże „Przeglądu Sportowego”
Biblioteka Przeglądu Sportowego
Biblioteka Przeglądu Sportowego
„Biblioteka Przeglądu Sportowego” powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sportu. Nie trzeba grać w piłkę, by cenić futbol ani uprawiać zapasów, by fascynować się historią profesjonalnych zapaśników. Dzięki książkom z serii „Biblioteka Przeglądu Sportowego” poznamy biografię znanych i cenionych piłkarzy i siatkarzy oraz wczytamy się w rozmaite ciekawe opowieści ze świata sportu:
- „Franek. Prawdziwa historia łowcy bramek” – Tomasz Frankowski na stałe zapisał się w sercach kibiców piłki nożnej; jako czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy wspomina w rozmowie z Piotrem Wołosikiem (dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”) początki swojej kariery i pracę z wybitnymi trenerami na przestrzeni lat,
- „Kosa. Niczego nie żałuję” – były kapitan polskiej reprezentacji, legendarny Roman Kosecki zaprasza w niezwykłą podróż pełną trudnych do uwierzenia wydarzeń,
- „Niezniszczalny” – historia Roberta Kubicy, która niewątpliwie zasługuje na podstawę scenariusza hollywoodzkiego filmu,
- „Zapiski z Królestwa. 50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu” – literacki hołd złożony angielskiej piłce nożnej i próba odpowiedzi na pytanie, co sprawia, ze tamtejszy futbol jest taki niezwykły.
Wielu z nas ma swoich sportowych idoli. Zwykle znamy ich tylko z boiska. Zdarza się, że dokładnie potrafimy opowiedzieć jak rozwijała się ich kariery. Często jednak zupełnie nie znamy tła ich losów. Nie wiemy, co się działo w ich życiu, gdy gasły światła reflektorów. Nie mamy świadomości tego, że często za sukces sportowy musieli płacić wysoką cenę. Nie wiemy, skąd się wzięła w nich pasja do określonej sportowej dyscypliny, w jakim wieku rozpoczęli treningi. Seria „Biblioteki Przeglądu Sportowego” przybliża sylwetki naszych idoli. Autorzy poszczególnych publikacji nie lukrują historii życia sportowców, przedstawiają ich losy wraz ze wszystkimi blaskami i cieniami. To niezwykle rozwijające, by prześledzić spokojnie, w domowym zaciszu życiorysy różnych sportowców i wzbudzić w sobie refleksje na podstawie przeczytanych treści. Może się okazać, że niektóre dyscypliny sportowe są zupełnie niedoceniane.
Dodatkowo panuje krzywdzące przekonanie, że sportowcy nie są inteligentni. Zakłada się, że z racji treningów nie ukończyli dobrych szkół, nie zdobyli konkretnego zawodu, a jednak zostali kimś ważnym. Od takiego myślenia blisko już do pełnego zazdrości stwierdzenia, że ich życie jest usłane różami i pełne bogactw. Historie opowiedziane w książkach z cyklu „Biblioteka Przeglądu Sportowego” zdają się temu przeczyć. Zarówno współcześni jak i sportowcy z dawnych lat poświęcili nieraz bardzo dużo, by móc uprawiać swój wymarzony sport. Tracili czasem zdrowie i bliskie relacje.
Historie sportowców niewątpliwie budzą duże zainteresowanie, a każdą książkę z serii „Biblioteka Przeglądu Sportowego” czyta się jak najbardziej wciągająca powieść.