Xi
cofnij do Klasa 2

Kategorie

    • Język polski (20)

Dostępność

Zakres cenowy


Rodzaj

Klasa

Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Podręczniki do języka polskiego - klasa 2 - liceum i technikum

    (20 produktów)

   Język polski Karty Pracy LO 2 ZPiR WSiP

   (okładka miękka)

   39,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Język polski klasa 2 liceum - jaki podręcznik wybrać?

   Język polski to nie tylko lektury i zasady gramatyki oraz ortografii. To cały wachlarz czynników historycznych i kontekstów kulturowych, które nierozerwalnie związane są z twórczością danego okresu. Dlatego tak ważne jest, aby podręcznik obejmował kompleksowe opracowanie tekstów, które ułatwia ich sprawne i gruntowne omówienie na lekcjach. 

   Ponadto dobra książka pomaga systematycznie kształcić i rozwijać umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi. Wszystkie te elementy posiadają podręczniki do języka polskiego dla klas 2 szkół ponadpodstawowych dostępne w naszym sklepie.

   Książki do języka polskiego dla klas 2 liceum i technikum

   Zawartość podręczników do języka polskiego niemal zawsze ułożona jest chronologicznie, a w drugiej klasie najwięcej uwagi poświęca się dwóm epokom: romantyzmowi i pozytywizmowi. To ważne i piękne okresy dla polskiej literatury, dlatego tak istotne jest, aby skorzystać z podręczników, które najlepiej przybliżą ten czas i omówią najważniejsze teksty. Warto tu podkreślić, że większość podręczników podzielona jest na dwie części, tak jest w przypadku serii  “Ponad słowami” oraz podręczników WSiP czyli cyklu “Oblicza epok”. 

   Te niezwykle cenione wydawnictwa poza podręcznikami posiadają w swojej ofercie także maturalne karty pracy uzupełnione o dziennik lektur. O ile podręczniki zawierają najczęściej materiał obejmujący poziom podstawowy i poziom rozszerzony, to materiały dodatkowe czy zeszyty ćwiczeń obejmują tylko jeden z poziomów.

   Podręczniki do języka polskiego, repetytoria oraz opracowania

   Język polski to przedmiot, który zawsze jest obecny na maturach, bez względu na wybrany profil klasy czy planowane studia. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie do egzaminu. Oprócz podręczników z pewnością pomogą liczne pomoce naukowe dostępne w naszej ofercie. Obecna na rynku od lat seria “Biblioteczka opracowań” rozkłada najważniejsze lektury na czynniki pierwsze, tak, aby żadna z omówionych książek nie stanowiła dla ucznia problemu. Poza opracowaniami, w przygotowaniach do matury pomogą repetytoria, arkusze maturalne z poprzednich lat czy tabele polonistyczne.

   Ładowanie...