Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Ponad słowami

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Ponad słowami

    (20 produktów)

   Ponad słowami

   Wydawnictwo Nowa Era przygotowało rozbudowaną serię podręczników do nauki języka polskiego „Ponad słowami”. Pozycja, która obejmuje równocześnie zakres podstawowy i rozszerzony dla uczniów na III etapie edukacyjnym, doskonale rozwija kompetencje językowe oraz wiedzę polonistyczną potrzebną na obowiązkowym dla wszystkich uczniów egzaminie maturalnym.

   Przeznaczona dla uczniów liceum oraz technikum seria „Ponad słowami” jest podzielona ze względu na zakres treści związany z epokami literackimi:

   • Klasa pierwsza. Część 1 : starożytność, średniowiecze.

   • Klasa pierwsza. Część 2: renesans, barok, oświecenie.

   • Klasa druga. Część 1: romantyzm.

   • Klasa druga. Część 2: pozytywizm.

   Dodatkowo w klasie pierwszej i drugiej do dyspozycji uczniów są: Maturalne karty pracy z dziennikiem lektur, które uzupełniają wiedzę zawartą w podręcznikach, oswajają uczniów z zadaniami maturalnymi, kształtują umiejętność pisemnej wypowiedzi i czytania ze zrozumieniem. Karty pracy zawierają skondensowane informacje pojawiające się w podręcznikach, stanowią bardzo dobrą pomoc podczas powtórzeń materiału przed testem czy egzaminem.

   Podręczniki serii „Ponad słowami” kompleksowo omawiają tematy, dlatego zrozumienie i opracowanie ich jest sprawne i czytelne. Są podzielone na bloki tematyczne, rozdziały i ich podsumowania, co sprzyja przyswajaniu wiedzy oraz wspiera uczniów podczas powtórkowego przerabiania materiału. Charakteryzuje się ujęciem utworów literackich w różnych koncepcjach: historycznej, językowej, kulturowej, społecznej oraz odwołaniem do współczesnych nawiązań np. filmowych, reklamowych.

   Autorzy podręczników integrują kształcenie literackie z językowym, dzięki temu uczniowie rozwijają swoje kompetencje w krytycznym czytaniu tekstu, interpretacji metafor poetyckich, a także swobodnym tworzeniu treści pisemnych.

   Ponad słowami” to uporządkowana i przemyślana pozycja, zawiera obowiązkowe utwory literackie, ważne utwory popularnonaukowe oraz informacje dotyczące kontekstu utworów lub ich autorów. Nie tylko wspiera uczniów w przygotowaniu do matury, poszerzaniu ich wiedzy i rozwijaniu umiejętności potrzebnych, aby uzyskać wysoki wynik i kontynuować naukę na wymarzonym kierunku studiów, ale także kształtuje kompetencje przydatne w dorosłym życiu, takie jak: poprawny styl i język wypowiedzi, oczytanie, poszerzanie horyzontów oraz analityczne przyswajanie czytanych treści.

   Ładowanie...