Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Adam Kalbarczyk

   (8 produktów)

  Liryka wśród aktów mowy

  Adam Kalbarczyk

  (okładka miękka)

  27,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Adam Kalbarczyk

  Adam Kalbarczyk to magister filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych i adiunkt Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest m.in. współautorem podręczników do języka polskiego z serii „Zrozumieć tekst. Zrozumieć człowieka” oraz twórcą opracowania naukowego „Liryka wśród aktów mowy”.

  Kalbarczyk jest twórcą prac naukowych, które koncentrują się głównie na retoryce tekstu literackiego, wersologii, aksjologii literackiej oraz badaniami liryki pod kątem ustaleń pragmatyki językowej. W jego dorobku znajdują się też rozprawy i artykuły oraz podręczniki szkolne.

  Współpracuje z „Gazeta Wyborczą”, „Newsweekiem” i „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie zamieszcza autorskie recenzje oraz teksty popularne, publicystyczne i okolicznościowe. Jest również znany jako założyciel Międzynarodowych Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie.

  Dr Kalbarczyk był kilkukrotnie nagradzany za swoją działalność. W 2009 roku podczas XIV Targów Edukacyjnych w Kielcach zdobył Medal dla Wersologii Polskiej. W roku 2013 uzyskał Medal Komisji Edukacji Narodowej, przyznawany przez polskiego Ministra Edukacji za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

  Najpopularniejsze publikacje Kalbarczyka:
  Seria podręczników Zrozumieć tekst. Zrozumieć człowieka (współautor);
  Liryka wśród aktów mowy;
  Strusiowisko;
  U podstaw krytyki. O aksjologii literackiej Karola Ludwika Konińskiego.

  Ładowanie...