Podręczniki do matematyki - klasa 5 - szkoła podstawowa
Po zakończeniu piątej klasy uczeń powinien umieć mnożyć do 1000, znać kolejność wykonywania działań, znać własności liczb naturalnych, wykonywać działania na ułamkach. Ponadto znać rodzaje wielokątów, określać kąty, wykonywać działania na ułamkach dziesiętnych i procentach, obliczać pola figur płaskich i graniastosłupów i wykonywać działania na liczbach ujemnych. To bardzo szeroki zakres informacji, a niektóre z nich właśnie w piątej klasie pojawiają się po raz pierwszy, dlatego tak ważne jest, aby podręcznik jasno tłumaczył wszystkie poruszane zagadnienia.
Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5. Część 1. Szkoła podstawowa
Najlepszy podręcznik do matematyki - klasa 5 szkoły podstawowej
O ile wyjaśnianie zasad matematycznych to główne zadanie nauczyciela, o tyle właściwe ich zastosowań zależy od samodzielnej pracy ucznia. Dlatego tak duży nacisk kładzie się na prawidłowo sformułowane polecenia, które faktycznie będą utrwalały zdobytą na lekcjach wiedzę. Równie ważny jest przejrzysty układ podręcznika, który pomoże uczniowi wyodrębnić najważniejsze informacje.
Oferta naszego sklepu obejmuje wydawnictwa, które od dekad cieszą się zaufaniem nauczycieli i uczniów. Autorzy to profesjonaliści w swoim fachu, czyli najbardziej utytułowani nauczyciele, dydaktycy i naukowcy. Do najczęściej wybieranych podręczników należą te publikowane przez: GWO, WSiP, Aksjomat, Nową Erę oraz Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. To książki tych wydawców zgodne są z najnowszą podstawą programową, a ich układ i formuła poleceń ma za zadanie przyzwyczaić uczniów do schematu poleceń, które pojawią się na egzaminie ósmoklasisty.
Najchętniej wybierana książka do matematyki dla klasy 5
W naszej ofercie królują dwie serie: “Matematyka z plusem” oraz “Matematyka z kluczem”. Obejmują one podręczniki dla wszystkich klas szkoły podstawowej oraz wszelkie dodatki dydaktyczne, które stanowią wsparcie tak samo dla uczniów, jak i nauczycieli. Zostały one zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych zagadnieniach, które wymagają więcej uwagi, lecz także więcej ćwiczeń. Nie od dziś wiadomo przecież, że trening czyni mistrza, także mistrza matematyki.