Xi
cofnij do Klasa 5

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Rodzaj

Klasa

Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Podręczniki do historii - klasa 5 - szkoła podstawowa

    (9 produktów)

   Aby zrozumieć teraźniejszość, musimy poznać przeszłość i umieć wyciągać z niej wnioski, a lekcje historii w szkole podstawowej są w tym obszarze niezbędnym początkiem. Wystarczy dobry podręcznik i kompetentny, zaangażowany nauczyciel, by skutecznie zainteresować uczniów nauką o dawnych dziejach: historia Polski i świata pełna jest interesujących faktów, a naturalnie ciekawe świata dzieci chętnie przyglądają im się bliżej.

   Wszystkie podręczniki do historii do klasy 5 dostępne w naszej księgarni są zatwierdzone do użytku na zajęciach dydaktycznych przez MEiN, a zawarte w nich informacje są w pełni zweryfikowane i aktualne. Największą popularnością w polskich szkołach cieszy się tu propozycja wydawnictwa Nowa Era: historia w klasie 5 często nauczana jest z podręcznika “Wczoraj i dziś”. W czołówce najchętniej wybieranych książek znajdują się także “Podróże w czasie” Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego i podręcznik do historii WSiP.

   Dobra książka do historii do 5 klasy, czyli jaka?

   Autorzy książek do historii do klasy 5 wychodzą naprzeciw upodobaniom i możliwościom uczniów, dbając zarówno o wysoką wartość merytoryczną, jak i atrakcyjną wizualnie formę. Dobre podręczniki, zeszyty ćwiczeń i atlasy historyczne obfitują w ciekawe materiały źródłowe: skany starych dokumentów, zdjęcia, mapy, rysunki, infografiki przykuwają uwagę i ułatwiają zapamiętanie prezentowanych za ich pośrednictwem informacji. Prosty język podręczników nie stanowi bariery dla 10- i 11-latków; umiejętnie zadawane pytania nakierowują uczniów na najważniejsze informacje w tekstach źródłowych, kształtując ich umiejętność czytania ze zrozumieniem.

   Historia klasa 5 - dodatkowe materiały edukacyjne

   Zeszyty ćwiczeń i karty pracy do historii to wartościowe uzupełnienie nauki z podręcznika: rozwiązywanie zadań kształtuje umiejętności takie, jak analiza źródeł, selekcja i porównywanie informacji, czytanie ze zrozumieniem, zdolność do prowadzenia logicznej narracji przyczynowo-skutkowej. Niezbędny jest także atlas historyczny, ułatwiający śledzenie zmian geopolitycznych i społecznych na przestrzeni wieków.   Ładowanie...