Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Sandman

    (13 produktów)

   Preludia i nokturny. Sandman. Tom 1

   (okładka twarda)

   Sandman

   67,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Dom lalki. Sandman. Tom 2

   (okładka twarda)

   Sandman

   60,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Refleksje i przypowieści. Sandman. Tom 6

   Sandman

   75,91 
   Wysyłka 24 godziny

   Pora mgieł. Sandman. Tom 4

   Sandman

   67,27 
   Wysyłka 24 godziny

   Kraina Snów. Sandman. Tom 3

   (okładka twarda)

   Sandman

   54,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Zabawa w ciebie. Sandman. Tom 5

   Sandman

   68,13 
   Wysyłka 24 godziny

   Ulotne życia. Sandman. Tom 7

   Sandman

   68,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Diabelska komedia. Lucyfer. Tom 1

   Sandman

   47,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Dom Szeptów. Moc podzielona. Sadman. Tom 1

   (okładka twarda)

   Sandman

   47,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Uniwersum. Sandman

   Sandman

   26,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Ścieżki i wpływy. Śnienie. Sandman. Tom 1

   (okładka twarda)

   Sandman

   47,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Noce nieskończone. Sandman

   (okładka twarda)

   Sandman

   53,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Koniec Światów. Sandman. Tom 8

   (okładka twarda)

   Sandman

   50,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Sandman

   Skąd się biorą sny? Co sprawia, że umysł podsuwa człowiekowi nocne mary? Dlaczego ludzie uparcie koncentrują się na niektórych sennych marzeniach? Czy istnieje cień szansy, by zyskać pełnię kontroli nad podświadomością?

   Niestety, w tym przypadku, człowiek jest skazany na porażkę. Królestwem Snów niepodzielnie włada Sandman, znany również jako Piaskun, Sen czy Morfeusz. Sandman jest jednym z siedmiorga Nieskończonych, utożsamiających elementarne części rzeczywistości. Jego rodzeństwem są : Los, Pożądanie, Maligna/Marzenie, Rozpacz, Zniszczenie i Śmierć. Sandman, choć sam nie jest bogiem, dysponuje potężną mocą, której zazdrości mu niejeden bóg i którą niechętnie dzieli się z innymi. Całkowicie kontroluje ludzkie sny i senne marzenia, które - jak się okazuje - często zastępują ludziom rzeczywistość. Władca Krainy Snów jest wszechmogący i bez względu na wszystko dąży do obranych przez siebie celów. Po latach izolacji wraca do gry i próbuje odbudować swoją utraconą pozycję. Chcąc odzyskać pełnię władzy musi stawić czoła przeszłości i własnym demonom.

   Seria komiksowa "Sandman" autorstwa Neila Gaimana ukazywała się w odcinkach nakładem DC Comics w latach 1989-1996. Przez wielu miłośników sztuki komiksowej jest uznawana za najlepszy komiks wszechczasów dla dorosłych. Pomysłodawcę albumów szybko okrzyknięto najoryginalniejszym i najambitniejszym współczesnym twórcą komiksowym. Opowieści rysunkowe o Władcy Snów są przepełnione nawiązaniami do popkultury, sztuki, literatury i religii. Uniwersum "Sandmana" jest niezwykle plastyczne i dopracowane do perfekcji. Szata graficzna komiksów mocno oddziaływuje na wyobraźnię czytelników i tworzy niepowtarzalny klimat z pogranicza jawy i snu. Historia Morfeusza niepokoi i intryguje jednocześnie. Liczne aluzje i alegorie stanowią świetną rozrywkę intelektualną i skłaniają czytelników do głębszej refleksji. Dodatkową gratką dla wszystkich fanów komiksów jest powiązanie świata "Sandmana" ze światem wielu innych bohaterów DC. W albumach Gaimana pojawiają się najróżniejsze postacie z innych popularnych komiksów np. Marsjański Łowca, Strach na Wróble, John Constantine czy Doktor Destiny.

   W 1991 r. jeden z zeszytów cyklu "Sandman" został uhonorowany prestiżową nagrodą "World Fantasy Award" przyznawaną co roku przez Światowy Konwent Fantasy (World Fantasy Convention). Było to wydarzenie bez precedensu, bo wówczas nagroda była zarezerwowana tylko dla dzieł typowo literackich z gatunku science fiction i fantasy.

   Wydawnictwo Egmont wznowiło serię komiksów "Sandman", wydając serię główną w 10 zbiorczych tomach oraz dodatkowe zeszyty poza serią, oparte na onirycznym uniwersum rządzonym przez Morfeusza:

   1. SERIA GŁÓWNA - 10 tomów

   • "Preludia i nokturny."

   • "Dom lalki."

   • "Kraina snów"

   • "Pora mgieł."

   • "Zabawa w ciebie."

   • "Refleksje i przypowieści."

   • "Ulotne życia."

   • "Koniec światów."

   • "Panie łaskawe."

   • "Przebudzenie."

   1. ALBUMY UZUPEŁNIAJĄCE GŁÓWNĄ FABUŁĘ

   • "Senni łowcy."

   • "Noce nieskończone."

   • "Uwertura."

   • "Śnienie: Przez bramy z rogu i kości."

   • "Sandman. Uniwersum"

   Fani "Sandmana" mają powody do zadowolenia. Serwis Netflix wziął na warsztat kultowy komiks i w 2019 r. ogłosił realizację serialu opartego na oryginalnej historii. Ekranizacja kompleksowego świata Snu będzie jedną z najdroższych produkcji.

   Ładowanie...