Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Milo Manara

   (7 produktów)

  El Gaucho

  Hugo Pratt, Milo Manara

  (okładka twarda)

  71,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Kamasutra

  Milo Manara

  (okładka twarda)

  70,71 
  Wysyłka 24 godziny

  Noce nieskończone. Sandman

  (okładka twarda)

  47,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Małpi Król

  Silverio Pisu, Milo Manara

  (okładka twarda)

  58,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Łaska. Caravaggio. Tom 2

  Milo Manara

  (okładka twarda)

  32,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Mroczne plany

  Milo Manara

  (okładka twarda)

  32,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Manara. Mitologiczne przygody. Giuseppe Bergman. Tom 4

  Milo Manara

  (okładka twarda)

  93,59 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Milo Manara

  Maurilio Manara w branży komiksowej znany jako Milo Manara przyszedł na świat 12 września 1945 roku, jest włoskim twórcą komiksowym i artystą.

  Po ukończeniu studiów z architektury i malarstwa, w 1969 roku zadebiutował jako twórca komiksu "Genius" publikowanego wówczas w formie pasków.

  W 1970 r. ilustrował magazyn "Terror", a od 1971 r. rysował serię erotyczną "Jolanda de Almaviva" napisaną przez Francisco Rubino, wydawaną w małym formacie przez wydawcę Erregi. Dołączył także do młodzieżowego magazynu "Il Corriere dei Ragazzi", gdzie współpracował z Rubino, Carlem Barbierim, Mino Milanim i Silverio Pisú.

  Wraz z Pisú wydał w 1974 r. publikacje "Telerompo" i "Strategia della Tensione" oraz serię "Alessio, Il Borghese Rivoluzionario", a wraz z pisarzem Mino Milanim serię "La parola alla giuria" w 1975 r. Manara i Pisú później opublikowali "Małpiego króla", który był dla Manary przepustką do wielkiej kariery i ogromnej popularności.

  W Stanach Zjednoczonych "Małpi król" ukazał się w odcinkach w czasopiśmie "Heavy Metal" we wczesnych latach 80., a Manara zyskał rozgłos dzięki współpracy z Neilem Gaimanem i innymi artystami.

  Erotyczna ilustracja typowa dla stylu Manary najlepiej widoczna jest w serii jego autorstwa o tytule "Klik". Już wtedy Manara ugruntował swoją pozycję czołowego twórcy komiksów, które obracają się wokół eleganckich, pięknych kobiet uwikłanych w nieprawdopodobne i fantastyczne scenariusze erotyczne.

  Milo Manara stworzył także szkice projektu "X-Men" napisanego przez Chrisa Claremonta dla Marvel Comics, został wydany w kwietniu 2009 roku we Włoszech, a później został przedrukowany w krótkim obiegu przez Marvel Comics w języku angielskim jako "X-Women".

  Na polskim dostępne są między innymi:

  • seria "Borgia",

  • seria "Giuseppe Bergman",

  • seria "Caravaggio",

  • "Jutro apokalipsa",

  • "Odyseje Inicjacyjne",

  • "Małpi król",

  • "Kobiety",

  • "Prywatna projekcja",

  • "Uwodzicielskie Chimery".

  Ładowanie...