Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Mike Dringenberg

 (1 produktów)

Preludia i nokturny. Sandman. Tom 1

5/5
85,02 89,99 zł −6%
Wysyłka dzisiaj

Mike Dringenberg

Mike Dringenberg (ur. 1965) - grafik, ilustrator, a przede wszystkim artysta komiksowy, pracujący dla najlepszych amerykańskich wydawnictw komiksowych. Urodził się w Laon, na północy Francji. Od dzieciństwa interesował się sztuką i komiksami. Debiutował w 1985 r. albumem "A Tale of... Lenny's Casino & Grill" opublikowanym w ramach Vortex Comics.

Na wczesnym etapie swojej drogi zawodowej współpracował z niezależnym wydawnictwem Eclipse Comics. Brał udział w pracach nad "Enchanter", "Alien Worlds", "Total Eclipse". Współtworzył też cykl "Adolescent Radioactive Blackbelt Hamsters", który trafił do mainstreamu jak pierwsza parodia "Wojowniczych Żółwi Ninja".

Pod koniec lat osiemdziesiątych nawiązał współpracę z DC Comics. Popularność zyskał dzięki serii powieści graficznych "Sandman", którą od 1989 r. tworzył wspólnie ze scenarzystą Neilem Gaimanem. Był odpowiedzialny za szatę graficzną zeszytów "Preludia i nokturny", "Dom lalek" i "Pora mgieł". Opracował również grafikę dla albumów "Doom Patrol" w edycji DC.

Oprócz komiksów tworzy okładki do książek i płyt (np. do amerykańskich wydań książek J.R.R. Tolkiena). Jego ilustracje zdobią także karciane gry fantasy np. "Magic: The Gathering" oraz "Vampire: The Eternal Struggle". W 2008 r. jego prace znalazły się w albumie kolekcjonerskim "Comic Book Tattoo".

Ładowanie...