Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Michael Allred

   (3 produktów)

  Koniec Światów. Sandman. Tom 8

  (okładka twarda)

  56,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Silver Surfer. Marvel classic. Tom 2

  (okładka twarda)

  102,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Michael Allred

  Michael Allred przyszedł na świat 20 lutego 1969 w Roseburgu, w stanie Oregon. Jest amerykańskim artystą komiksowym oraz pisarzem, najbardziej znany ze swoich niezależnych kreacji komiksowych "Madmana" i "iZombie". Jego styl często porównywany jest do pop-artu, sztuki komercyjnej i komiksowej lat 50. i 60. XX wieku.

  Mike Allred rozpoczął swoją karierę jako prezenter radiowy w stacji KYES AM 950, później pracował również jako reporter w Europie. Komiksy zaczął rysować w 1989 roku, jego pierwszą pracą była powieść graficzna "Dead Air". Fabuła luźno nawiązywała do jego pracy w radiu, była dodatkiem do głównego wątku powieści czyli skutków wojny nuklearnej w małym miasteczku w Oregonie.

  Kontynuował podobną tematykę w kolejnych komiksach: "Graphique Musique" (1990) i "Grafik Muzik", w których kształtował się także jego styl, którego najbardziej charakterystyczną postacią stał się bohater późniejszych komiksów czyli Madman.

  Postać zadebiutowała wcześniej, ale dopiero w 1992 roku została jej poświęcona cała seria pt. "Madman" Cykl zdobył ogromną popularność wraz z przejściem do wydawnictwa Dark Horse Comics w kwietniu 1994 r., gdzie został ponownie opublikowany jako "Madman Comics". Niemal od razu został nominowany do kilku nagród Harvey Awards. Seria "Madman Comics" ukazała się w 20 numerach i zakończyła się w 2000 r.

  Allred narysował także część wątku fabularnego w tomie 8 serii "Sandman" Neila Gaimana o tytule "Koniec światów” z 1993 roku.

  Michael Allred i scenarzysta Matt Fraction stworzyli w 2013 roku serię spinoffów "Fantastycznej Czwórki", rok później Allred i scenarzysta Dan Slott wypuścili w Marvelu nową serię "Silver Surfer".

  Jedna z jego popularniejszych prac czyli seria komiksów "iZombie", którą publikowano od 2010 do 2012 roku, została zaadaptowana do serialu telewizyjnego z 2015 roku o tym samym tytule.

  Ładowanie...