Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Mark Buckingham

   (2 produktów)

  Folwark zwierzęcy. Baśnie. Tom 2

  (okładka miękka)

  26,94 
  Wysyłka dzisiaj

  Mark Buckingham

  Mark Buckingham przyszedł na świat 23 maja 1966 r. w Clevedon w Anglii, jako Mark John Buckingham. Zawodowo związał się z komiksem już w 1987 r. kiedy pracował głównie nad paskami i ilustracjami dla brytyjskiego magazynu satyrycznego "The Truth". To właśnie tam po raz pierwszy współpracował z Neilem Gaimanem, ilustrując niektóre z jego artykułów.

  Jego amerykański debiut miał miejsce w następnym roku jako inker (czyli osoba wypełniające wykonane wcześniej szkice i kontury) w komiksie "Hellblazer" dla wydawnictwa DC Comics. Od numeru 18. całkowicie przejął rolę rysownika serii.

  Mark Buckingham najbardziej znany jest ze swojej pracy komiksami z serii "Marvelman", "Hellblazer", "Fables". Jego praca dla Marvela obejmowała wypełnianie szkiców Chrisa Bachalo w "Generation X", "Ghost Rider 2099" i szkice ołówkiem w serii "Peter Parker: Spider-Man".

  Dla wydawnictwa DC Comics Mark Buckingham wykonał ilustracje tuszem dla dwóch krótkich serii "Death" i "Titans".

  W lipcu 2012 roku Buckingham wraz z Jimem Lee i Danem DiDio byli częścią ekipy twórców komiksowych, która wzięła udział w "Heroic Proportions” - odcinku programu Syfy, w którym młodzi twórcy w ramach konkursu "Face Off" mieli za zadanie stworzyć nowego superbohatera, z pomocą Buckinghama i innych artystów DC. Zwycięska postać - Infernal Core autorstwa Anthony'ego Kosara, pojawiła się w "Justice League Dark".

  Prywatnie przyjaźni się z Neilem Gaimanem, który był nawet świadkiem na ślubie Buckinghama.

  Ilustracje jego autorstwa można znaleźć w poniższych publikacjach:

  • "Miracleman. Złota Era",

  • "Koniec Światów. Sandman. Tom 8",

  • "Folwark zwierzęcy. Baśnie. Tom 2",

  • "Superdrużyna. Baśnie. Tom 16",

  • "Pożegnanie. Baśnie. Tom 22".

  Ładowanie...