Xi
 » Chuck Dixon

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Chuck Dixon

   (3 produktów)

  Nowy początek. Batman Knightfall. Tom 5

  Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  135,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Dziedzictwo. Batman

  (okładka twarda)

  134,59 
  Dostępne od 2023-10-27

  Prolog. Batman Knightfall. Tom 1

  Chuck Dixon, Dennis O'Neil, Doug Moench

  (okładka twarda)

  143,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Chuck Dixon

  Charles Dixon przyszedł na świat 14 kwietnia 1954 roku. Jest amerykańskim autorem komiksów, najbardziej znanym ze swojej pracy dla Marvel Comics, zwłaszcza kreacją Punishera oraz postaci dla wydawnictwa DC Comics, w tym Batmana, Nightwinga i Robina. Najbardziej owocny okres jego twórczości przypada na lata dziewięćdziesiąte i na początkek XXI wieku.

  Początki jego kariery twórcy komiksowego obejmują "Evangeline" dla Comico Comics w 1984 roku, a później różne zlecenia i prace dla First Comics. Redaktor Larry Hama zatrudnił go do stworzenia tła fabularnego i wątków pobocznych dla "Savage Sword of Conan" wydawnictwa Marvel Comics. Te prace kontynuował pod pseudonimem "Charles Dixon", a ostatecznie przejął rolę głównego twórcy historii o Conanie.

  W 1990 roku została opublikowana powieść graficzna "Punisher Kingdom Gone", która doprowadziła Charles Dixon do pracy nad miesięcznikiem "The Punisher War Journal", a później innymi tytułami komiksów o przygodach Punishera. To ta twórczość zwróciła uwagę redaktora DC Comics Dennisa O'Neila, który poprosił Dixona i Toma Lyle'a o wyprodukowanie miniserii o perypetiach Robina (w rolę którego wcielał się Tim Drake).

  W połowie 2004 roku Dixon napisał szereg odcinków i serii dla mniejszych wydawców, Devil's Due Publishing i Moonstone Books. W tym okresie wrócił na krótko do DC, ale pracował głównie nad komiksami u mniejszych wydawców, w tym nad kilkoma numerami "Simpsons Comics" dla Bongo Comics, dla tego wydawcy pracował zresztą dość regularnie od września 1998.

  10 czerwca 2008 r. Charles Dixon ogłosił na swoim forum, że nie jest już pracownikiem DC Comics, mimo to powracał jeszcze na łamy właśnie tego wydawnictwa w różnych specjalnych wydaniach.

  Ładowanie...