Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Doug Moench

   (6 produktów)

  Kataklizm. Ziemia niczyja. Batman. Tom 1

  Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant

  (okładka twarda)

  141,63 
  Wysyłka dzisiaj

  Prolog. Batman Knightfall. Tom 1

  Chuck Dixon, Dennis O'Neil, Doug Moench

  (okładka twarda)

  169,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Epidemia. Batman

  Dennis O'Neil, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  141,65 
  Wysyłka dzisiaj

  Dziedzictwo. Batman

  142,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Nowy początek. Batman Knightfall. Tom 5

  Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  141,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Doug Moench

  Douglas Moench przyszedł na świat 23 lutego 1948, w Chicago. Jest amerykańskim autorem komiksów, scenarzystą znanym ze swojej pracy nad Batmanem oraz wykreowania postaci takich jak: Moon Knight, Deathlok, Black Mask, Electric Warrior i Six from Sirius. Ogromną popularność w branży przyniosło mu ośmioletnie prowadzenie komiksu "Master of Kung Fu".

  Douglas Moench jest autorem powieści, opowiadań, artykułów prasowych, cotygodniowych cyklów komiksów, scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Jego pierwszą opublikowaną pracą był komiksu "My Dog Sandy", który został wydrukowany w jego gazecie w szkole podstawowej.

  Moench był częstym i długoletnim współpracownikiem artysty komiksowego Paula Gulacy'ego. Ten duet był najbardziej znany ze swojej pracy nad serią "Master of Kung Fu", nad którą pracowali razem od 1974 do 1977 roku.

  Pod koniec sierpnia 1982 roku Moench opuścił wydawnictwo Marvel z powodu nieporozumień z ówczesnym redaktorem naczelnym Jimem Shooterem. Został zatrudniony przez DC i od 1983 do 1986 tworzył komiksy o perypetiach Batmana.

  Douglas Moench i Don Newton stoją za historią, w której Jason Todd zastępuje Dicka Graysona jako Robin w Batmanie nr 368 (luty 1984). Pierwszy okres prac nad Batmanem zakończyło się numerem 400, który zawierał prace kilku popularnych artystów komiksowych i zawierał wprowadzenie powieściopisarza Stephena Kinga. W drugim okresie prac nad tym komiksem, w latach 1992-1998, Moench był jednym z autorów fabuły "Knightfall" i napisał odcinek nr 500, w którym postać Azrael zastąpił Bruce'a Wayne'a w roli Batmana. Współautorem scenariusza kultowego "Knightsend", w którym Bruce Wayne powrócił do roli Batmana, był również Moench.

  Ładowanie...