Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Alan Grant

   (7 produktów)

  Uniwersum DC według Neila Gaimana

  (okładka twarda)

  94,27 
  Dostępne od 01.03.2024

  Kataklizm. Ziemia niczyja. Batman. Tom 1

  Chuck Dixon, Doug Moench, Alan Grant

  (okładka twarda)

  141,63 
  Wysyłka dzisiaj

  Epidemia. Batman

  Dennis O'Neil, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  141,65 
  Wysyłka dzisiaj

  Dziedzictwo. Batman

  142,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Nowy początek. Batman Knightfall. Tom 5

  Chuck Dixon, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  141,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Lobo. Portret bękarta

  75,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Alan Grant

  Alan Grant przyszedł na świat 9 lutego 1949 zmarł 20 lipca 2022 roku, był brytyjskim autorem komiksów znanym z współtworzenia "Sędziego Dredda", a także innych wydawnictw o przygodach Batmana, nad którymi pracował od późnych lat osiemdziesiątych do wczesnych dwutysięcznych. Był współtwórcą postaci Anarky'ego, Victora Zsasza i Brzuchomówcy.

  Grant zadebiutował w branży komiksowej w 1967 roku, kiedy został redaktorem w wydawnictwie DC Thomson. Po tym przeniósł się do Londynu z Dundee w 1970 roku, aby pracować dla wydawnictwa IPC. Parę lat później poznał Johna Wagnera, innego byłego redaktora w DC Thomson, który pomagał w tworzeniu nowego magazynu komiksowego science fiction dla IPC pt." 2000 AD" i nie był w stanie ukończyć swojej innego, rozpoczętego już projektu. Wagner poprosił Granta o pomoc przy pisaniu komiksu o Tarzanie i tak właśnie rozpoczęła się ich współpraca.

  Po zakończeniu pracy dla IPC Alan Grant założył spółkę z Wagnerem i już wspólnie opracowali scenariusz do "Sędziego Dredda". Pracowali także nad innymi popularnymi paskami, w tym "Robo-Hunter" i "Strontium Dog" używając pseudonimu T.B. Grover.

  To właśnie "Sędzia Dredd" był głównym zajęciem Granta przez większą część lat 80. Twórcy wspólnie rozwinęli ten komiks do najpopularniejszego w wydawnictwie 2000 A.D.

  Pod koniec lat 80. Grant i Wagner postanowili wejść na amerykański rynek komiksów. Ich pierwszym tytułem była limitowana seria 12 numerów "Outcasts" dla wydawnictwa DC Comics. Chociaż seria nie odniosła sukcesu, utorowała im drogę do napisania historii o Batmanie w "Detective Comics", począwszy od numeru 583.

  Po kilkunastu numerach Wagner zostawił Granta jako jedynego pisarza. Grant był jednym z głównych twórców Batmana do późnych lat 90.

  Pod koniec dekady Alan Grant miał w swoim dobytku prace dla niemal każdego amerykańskiego wydawcy komiksów, w tym: DC, Marvel i Dark Horse.

  Ładowanie...