Xi
 » Podręczniki szkolne  » Liceum, Technikum  » Klasa 1
cofnij do Klasa 1

Kategorie

    • Historia (29)

Dostępność

Zakres cenowy


Rodzaj

Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Podręczniki do historii - klasa 1 - liceum i technikum

    (29 produktów)

   Historia LO Zrozumieć przeszłość Mat.KP ZR cz.1

   (okładka miękka)

   25,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Historia 1. Zeszyt ćwiczeń. Szkoły branżowe I stopnia

   (okładka miękka)

   24,59 
   Wysyłka dzisiaj

   Atlas historia i teraźniejszość

   (okładka miękka)

   20,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Historia LO 2 Karty pracy ucznia ZP cz.1-2

   (okładka miękka)

   26,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Notatki z Lekcji Historii część 1 starożyt.. OMEGA

   (okładka miękka)

   18,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Notatki z Lekcji Historii część 6 1905-1939 OMEGA

   (okładka miękka)

   18,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Historia 1 - liceum i technikum: tanie podręczniki i materiały dodatkowe

   Historia nauczycielką życia - głosi łacińska maksyma i nie ma w niej cienia fałszu: nauka o minionych dziejach pozwala lepiej zrozumieć świat i zasady rządzące społeczeństwem, w którym żyjemy. Podstawa programowa historii w 1 klasie  liceum i technikum skupia się na korzeniach cywilizacji - starożytności i średniowieczu, w tym na powstaniu państwa polskiego i pierwszych wiekach jego istnienia. Podstawowym źródłem informacji dla uczniów jest tu podręcznik do historii, uzupełniony materiałami dodatkowymi z atlasów, opracowań tematycznych i zbiorów testów.

   Książki do historii dla szkół ponadpodstawowych dostępne są w asortymencie wszystkich głównych wydawnictw pedagogicznych. Szczególną popularnością cieszy się podręcznik do historii Nowej Ery - 1 liceum: wariant “Poznać przeszłość” obejmuje materiał w zakresie podstawowym, natomiast “Zrozumieć przeszłość” - w zakresie rozszerzonym.  Równie wartościową alternatywą są podręczniki i materiały pomocnicze wydawnictw WSiP i Operon.

   Przystępnie opracowana treść, duża liczba tekstów i ilustracji źródłowych, tablice chronologiczne i słowniczek specjalistycznych pojęć czynią z podręczników praktyczne narzędzie codziennej nauki i bezpośredniego przygotowania do egzaminów końcowych. Pierwszoklasiści zdecydowani na zdawanie historii nie odsprzedają książek po odebraniu świadectwa, ale korzystają z nich przez cały okres nauki w szkole ponadpodstawowej, powtarzając materiał podczas nauki do matury.

   Historia klasa 1 - nie tylko podręczniki

   W skutecznej nauce historii szczególną rolę odgrywają materiały źródłowe: z tego względu każdy uczeń powinien mieć w zanadrzu atlas historyczny ze zbiorem map, umożliwiający bezpośrednie porównania zmian terytorialnych, demograficznych i społecznych na przestrzeni wieków. Uczniowie, którzy mają w dalszej perspektywie maturę z historii, już od 1 klasy korzystają także z repetytoriów i kart pracy: zbiory tekstów źródłowych z poleceniami służącymi ich analizie wyrabiają umiejętność świadomego czytania archiwalnych materiałów i oswajają ucznia z formą zadań egzaminacyjnych.

   Wszystkie wymienione typy pomocy naukowych dostępne są w naszej księgarni. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

   Ładowanie...