Xi
 » Steven Grant

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Steven Grant

   (2 produktów)

  Krąg krwi. Punisher Epic Collection

  Jo Duffy, Mike Baron, Steven Grant

  (okładka twarda)

  127,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Steven Grant

  Steven Grant przyszedł na świat 22 października 1953 roku. Jest amerykańskim autorem komiksów najbardziej znany jako autor miniserii "The Punisher" publikowanej w latach 1985–1986 przez Marvel Comics oraz jako twórca postaci Whispera.

  Steven Grant posiada niezwykle rozległe portfolio, w swoje karierze tworzył dla topowych wydawców takich jak: Marvel Comics i DC Comics, jak i dla mniejszych: First Comics i Dark Horse Comics.

  Począwszy od lat 80. Grant napisał szereg komiksów dla Marvela. Oprócz przywrócenia Punishera na pierwsze miejsce uniwersum Marvela po kilkuletniej przerwie, Steven Grant napisał także scenariusze do "The Avengers" i "The Incredible Hulk".

  Postać stworzona przez Granta - ninja Whisper, zadebiutowała w Capital Comics w 1983 roku, jednak pomysł upadł po opublikowaniu zaledwie dwóch numerów i plakatu promocyjnego serii. Kilka miesięcy później wydawnictwo First Comics opublikowało pojedynczy komiks zatytułowany "Whisper Special", który doprowadził do tego, że Whisper pojawił się w serii antologii "First Adventures", a ostatecznie powstała cała seria komiksów poświęcona tylko jemu (była publikowana do 1986 roku).

  Był autorem serii regularnych artykułów ujawniających wewnętrzne funkcjonowanie przemysłu komiksowego "Master of the Obvious" i "Permanent Damage", które publikowane były w latach 1999–2010 na stronie internetowej Comic Book Resources.

  Od 2005 roku Grant napisał kilka prac dla IDW Publishing, w tym oryginalne komiksy przedstawiające postacie z popularnego serialu "CSI".

  Ładowanie...