Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Dennis O'Neil

   (3 produktów)

  Epidemia. Batman

  Dennis O'Neil, Alan Grant, Doug Moench

  (okładka twarda)

  138,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Prolog. Batman Knightfall. Tom 1

  Chuck Dixon, Dennis O'Neil, Doug Moench

  (okładka okładka twarda)

  136,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Doktor Strange

  Stan Lee, Roy Thomas, Dennis O'Neil, Don Rico

  (okładka twarda)

  237,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Dennis O'Neil

  Dennis O'Neil to twórca doskonale znany fanom komiksów na całym świecie. Słynął z wieloletniej współpracy z Marvel Comics i DC Comics. Od lat sześćdziesiątych tworzył opowieści o Batmanie, znacznie przyczyniając się do rozwoju wizerunku tej postaci. Ponadto jest znany z serii komiksów Doktor Strange, Green Lantern oraz Green Arrow. Uczestniczył w organizacji działalności charytatywnej dla twórców komiksów, nazwanej The Hero Initiative. Komiksowe serie tego twórcy to rewelacyjnie oceniane utwory, które przeszły do klasyki świata komiksu.

  Dennis O'Neil urodził się w 1939 r. Studiował literaturę angielską, filozofię i kreatywne pisanie. Po studiach współpracował z różnymi czasopismami, aż w końcu spotkał Roya Thomasa, który namówił go do zaprezentowania swoich dzieł Marvelowi. Twórca szybko został doceniony przez największych wydawców komiksów, a oryginalny styl zapewnił mu pracę nad przygodami najważniejszych bohaterów komiksowych w historii. Co ciekawe, jego twórczością były zainteresowane jednocześnie Marvel Comics oraz DC Comics.

  "Doktor Strange" - opowieść o słynnym chirurgu, który stał się superbohaterem, zaprezentowana przez Dennisa O'Neila i innych klasycznych twórców. Doktor Strange, doskonale znany również miłośnikom Avengers, trafił do klasyki historii komiksu, a współcześnie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów. Prezentowane wydanie komiksu jest zbiorem pierwszych opowieści o tej postaci, przeznaczonym zwłaszcza dla miłośników klasycznych komiksów.

  Ładowanie...