Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Diuna

 (3 produktów)

Diuna: Imperium

(okładka pudełko)

195,29 249,99 zł −22%
Wysyłka dzisiaj

Diuna

"Diuna" to arcydzieło science fiction, powstałe w 1965 roku. "Diuna" uhonorowana została nagrodami Hugo i Nebula.

Powieść, której akcja została osadzona w dalekiej przyszłości, rozgrywa się w feudalnym międzygwiezdnym społeczeństwie. Opowieść o fantastycznym świecie przyszłości skupia się na plancie Diuna (Arrakis), gdzie znajdują się złoża melanżu - substancji przedłużającej życie i umożliwiającej jasnowidzenie, które niezbędne jest do dokonywania manewrów statków kosmicznych.

Planeta pokryta jest pustynnym pustkowiem, zamieszkuje ją tubylcze plemię wojowniczych Fremanów

Diuna została oddana w lenno rodowi Atrydów, na planetę przybywa Leto I Atryda, lady Jessica i Paul Atryda. Jednak odwieczny wróg Atrydów, ród Harkonnenów, dokonuje zamachu i przewrotu, tylko Jessice i Paulowi udaje się uciec z zasadzki i ukryć się na pustyni.

O tych wydarzeniach, a także późniejszych (i wcześniejszych) opowiadają książki autorstwa Franka Herberta, a także duetu Brian Herbert (to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator legendarnych "Kronik Diuny”) i Kevin J. Anderson (zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem "Z archiwum X”).

Nowe polskie wydanie "Diuny" zaprezentowane przez Dom Wydawniczy Rebis charakteryzuje się wspaniałymi okładkami z ilustracjami Wojciecha Siudmaka w poprawionym tłumaczeniu Marka Marszała.

W skład cyklu wchodzą:

"Diuna" – na planetę Arrakis przybywa ród Atrydów, by objąć w posiadanie władzę nad tym strategicznym miejscem. Jednak poprzedni rządzący nie planują zostawić losów planety w obcych rękach. Jak potoczą się dzieje Diuny, miejsca, w którym wydobywany jest melanż?

"Mesjasz Diuny" - minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Diuna jest stolicą wszechświata, a Paul Atryda - Imperatorem. Tymczasem Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.

"Dzieci Diuny" – wiele lat temu oślepiony Paul Muad'Dib wyruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie rządy w Imperium sprawowała jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula - Leto i Ganima.

"Bóg imperator Diuny" – Leto II, podporządkowawszy sobie ród Corrinów, objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak.

"Heretycy Diuny" - blisko półtora tysiąca lat po śmierci Boga Imperatora we wszechświecie dużo się zmieniło, jednak nieżyjący Leto II wciąż kładzie się cieniem. Walcząc o supremację, a zarazem usiłując ocalić zgromadzenie przed napływającymi z Rozproszenia Dostojnymi Matronami, Bene Gesserit układają diaboliczny plan.

"Kapitularz Diuną" - Kapitularz przechodzi z wolna transformację, w której wyniku Bene Gesserit mają nadzieję wznowić zbiory melanżu i zdobyć dominującą pozycję we wszechświecie.

"Ród Atrydów. Preludium do Diuny" - pierwszy tom trylogii opisującej wydarzenia poprzedzające historię Diuny.

"Ród Harkonnenów. Preludium do Diuny"

"Mesjasz Diuny"

"Wichry Diuny"

"Diuna. Powieść graficzna. Księga 1" – liczący prawie 180 stron album graficzny w opracowaniu Briana Herberta, Kevina J. Anderson, Raúla Alléna i Patricii Martín.

Ładowanie...