Xi

Diuna powraca! “Heretycy” to kolejny, piąty tom jednej z najbardziej niezwykłych serii science fiction. “Kroniki Diuny”, bo o nich mowa, zadebiutowały w 1965 roku, kiedy Frank Herbert po raz pierwszy opublikował powieść pod tytułem “Diuna”. Jej wpływ na masową wyobraźnię i całe pokolenia czytelników po dziś dzień pozostaje literackim fenomenem na skalę światową. Autor z epickim rozmachem opisał świat przyszłość i połączył ze sobą elementy wielkiej przygody, tajemniczego mistycyzmu, a także polityki i ekologii.

Na ekranach kin triumfy święciła filmowa, nagrodzona Oscarami, adaptacja w reżyserii Denisa Villeneuve’a, która właśnie oczekuje na kontynuację. Nowe, poprawione wydanie tego kultowego cyklu przygotowane przez Dom wydawniczy Rebis to doskonała okazja, by powrócić do świata Diuny - lub odkryć go całkowicie na nowo.

O czym jest książka "Heretycy Diuny. Kroniki Diuny. Tom 5"?

"Heretycy Diuny" Franka Herberta zabierają nas w podróż w daleką przyszłość, w której w samym centrum kosmosu jest planeta Arrakis, zwana Diuną, źródło melanżu, substancji umożliwiającej jasnowidztwo i ponadwymiarowe podróże kosmiczne, o którą toczą spór wielkie rody. Blisko półtora lat po śmierci Boga Imperatora we wszechświecie dużo się zmieniło, jednak Tleilaxanie, Ixanie i Bene Gesserit pozostali na scenie, a nieżyjący Leto II wciąż kładzie się cieniem na ich przeszłości. Walcząc o supremację, a zarazem usiłując ocalić zgromadzenie przed napływającymi z Rozproszenia dostojnymi matronami, Bene Gesserit układają diaboliczny plan. W jego centrum tkwią kolejny ghola Duncana Idaho i żyjąca na Rakis dziewczyna, która... rozkazuje czerwiom.

"Heretycy Diuny. Kroniki Diuny. Tom 5" - opinie

Książka "Heretycy Diuny. Kroniki Diuny. Tom 5" stanowi doskonałą kontynuację legendarnej pozycji w historii literatury science fiction - niekwestionowanego arcydzieła, w którym Frank Herbert w spektakularny, szczegółowy i epicki sposób wprowadza czytelników w stworzone przez siebie od podstaw uniwersum.

Podobnie jak poprzednie tomy, to książka porywająca i emocjonująca, bogata w klasyczne motywy, które po dziś dzień oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że słynna seria pozostaje jednym z najjaśniejszych punktów w historii literatury science fiction - która bez "Diuny" z pewnością nie byłaby tym samym.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3223159
Ładowanie...