Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Raul Allen

   (2 produktów)

  Diuna. Powieść graficzna. Księga I

  44,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Bloodshot Odrodzenie 1 Kolorado

  Jeff Lemire, Raul Allen, Mico Suayan

  (okładka miękka)

  38,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Raul Allen

  Raul Allen to pseudonim hiszpańskiego rysownika, ilustratora i projektanta, urodzonego w Valladolid w 1980 roku. Ukończył wydział sztuk pięknych na Uniwersytecie w Salamance. Później przeniósł się do Bostonu w Stanach Zjednoczonych, aby ukończyć studia na kierunku ilustracji i projektowania.

  Raul Allen od 2004 roku jest niezależnym ilustratorem, a obecnie ponownie mieszka w Hiszpanii. Jak sam przyznaje, inspiruje go kino i literatura, a jego styl jest realistyczny, oparty na klasycznym rysunku. Za inspirację służą mu prace kolegów po fachu, takich jak Raquel Aparicio, Aubrey Beardsley, Charlie Harper, Tomer Hanuka, Paul Pope czy Mirko Ilic. Współpracował z licznymi magazynami, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi, m.in. "Rolling Stone", "Business Week", "GQ", "Maxim" czy "Men's Health".

  Jego ilustracje dla dzieci i młodzieży były publikowane w Hiszpanii, a także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jego prace były także wystawiane w galeriach w Nowym Jorku, Bostonie, Madrycie i Barcelonie. W 2008 roku jego prace zostały wybrane na 49. doroczną wystawę New York Society of Illustrators, gdzie zostały również nagrodzone. Podobny sukces osiągnął na wystawach: Illustration West 43, 3×3 Magazine of Contemporary Illustration lub na Expocómic. Otrzymał także Narodową Nagrodę Rysunkową "Gregorio Prieto", Nagrodę Młodych Twórców 2006 od Wspólnoty Madrytu oraz Nagrodę Młodej Sztuki od Junta de Castilla y León.

  W jego dorobku znajdują się ilustracje do popularnych serii w tym "Diuny" oraz "Bloodshot Odrodzenie. Odpowiada także za stworzenie okładek "Drums", serii wydanej przez Image Comics w USA. Współpracował także z kultowym wydawnictwem Marvel.

  Ładowanie...