Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Patricia Martin

   (1 produktów)

  Diuna. Powieść graficzna. Księga I

  (okładka twarda)

  44,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Patricia Martin

  Patricia Martin przyszła na świat w 1985 roku, w Hiszpanii. Jest ilustratorką i artystką komiksową wielokrotnie nominowaną do nagrody Harveya. Jak sama przyznaje, zawsze czuła potrzebę komunikowania się poprzez pisanie lub rysowanie.

  Patricia Martin aktualnie pracuje w branży ilustracji i komiksów, pracowała przy seriach takich jak: "Bloodshot Rebor" Jeffa Lemire'a, "Ninjak" Matta Kindta, "Wrath of Eternal Warrior" Roberta Vendittiego, "Secret Weapons" Erica Heisserera dla Valiant Comics i "Wonder Woman" dla DC Comics. Obecnie pracuje nad adaptacją powieści graficznej powieści "Diuna" wraz z artystą Raúlem Allénem. Pracowała również nad projektami hiszpańskich adaptacji książek, w tym "Hildy" Luke'a Pearsona czy twórczości Jimmy Liao i Suzy Lee.

  Patricia Martin rozpoczęła swoją karierę jako artystka projektująca i malująca ogromne dzieła, najmniejsze mierzyły 2,5 m, a największe sięgały 30 metrów. Miała własną pracownię i projektowała banery, scenografie czy plakaty do filmów, dla teatrów i na imprezy firmowe. Jej klientami byli między innymi Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Hard Rock Cafe, Toyota i American Cancer Society. Jednak po wielu produktywnych latach zmęczyła się pracą komercyjną i zaczęła pracować na mniejszą skalę, za to z głębi serca i duszy. Zajęła się malowaniem rzeczy, które przykuły jej uwagę lub ją poruszyły, czyli zwierząt, przyrody, itd.

  Na swoim koncie ma współpracę z największymi wydawcami komiksów i książek na świecie, w tym: DC Comics, Dynamite Comics, Dark Horse Comics, Valiant Comics, Abrams Books, El País, N19.

  Ładowanie...