Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

"Dzieci Diuny" to trzecia z kolei odsłona sagi autorstwa Franka Herberta. W tym tomie, podobnie, jak we wcześniejszych nie zabraknie intrygujących i fascynujących pomysłów. Jednak książkę dominuje zdecydowanie filozofia, warto to wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem lektury.Momentami słowa wypowiadane przez bohaterów książki brzmią nieco patetycznie, jednak nie jest to wada powieści, wręcz przeciwniCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Rebis
 • Serie: Kroniki Diuny, Diuna
 • Data premiery: 2020-07-28
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 576
 • Wymiary: 204 x 135

"Dzieci Diuny" to trzecia z kolei odsłona sagi autorstwa Franka Herberta. W tym tomie, podobnie, jak we wcześniejszych nie zabraknie intrygujących i fascynujących pomysłów. Jednak książkę dominuje zdecydowanie filozofia, warto to wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem lektury.

Momentami słowa wypowiadane przez bohaterów książki brzmią nieco patetycznie, jednak nie jest to wada powieści, wręcz przeciwnie. To również dzięki tym wywodom czytelnicy dogłębnie poznają dalsze zakamarki uniwersum "Kronik Diuny". Niemniej, pod kątem filozoficznym ta część jest trudniejsza od poprzednich, szczególnie od drugiej, w której podobnych rozmyślań było zdecydowanie mniej. Dlatego warto się na to przygotować i mieć na uwadze, że fabuła wciąż trzyma bardzo wysoki poziom, a momentami z science fiction przeradza się w znakomitą historię nasyconą intrygami.

Akcja skupia się na nowym pokoleniu Atrydów czyli cudownych bliźniętach - potomkach Paula. Do akcji dołącza także Alia - postać raczej paskudna, a przy tym nieudolna władczyni, której decyzje niepozbawione są wpływu przodków.

Naturalnie fabuła będzie dotyczyła także kolejnej próby złamania dotychczasowej wyłączności na przyprawę. Pojawi się także kilka nowych postaci, kilka powróci, każda pojawi się nieprzypadkowo i będzie miała silny wpływ na rozgrywające się w tym tomie wydarzenia. Jednym z ciekawszych bohaterów okaże się tajemniczy ślepiec z pustyni i Kaznodzieja zarazem. Do gry wróci także lady Jessika, a wraz z nią typowe niesnaski pomiędzy trzema pokoleniami kobiet panującego rodu. Czytelnicy wyraźnie odczują zmianę klimatu Diuny, co będzie mocnym powiewem świeżości.

Część odbiorców może czuć się uprzedzona do trzeciego tomu, ponieważ, w przeważającej części, pojawiają się w nim zupełnie inni bohaterowie. Jednakże brak Paula Atrydy zostaje zrekompensowany jego potomkami, którzy wniosą do akcji wymaganą przez fanów dynamikę.

Książkę czyta się z przyjemnością, brak zdecydowanej akcji, walk i starć zróżnicowanych charakterów nie ujmuje jej wartości, bowiem te braki nadrabiają wspaniale prowadzone rozmyślania i dyskusje. Cześć postaci, w tym same dzieci Diuny, oczarowują czytelników, którzy na nowo przywiązują się do bohaterów.

Trzeci tom podobnie jak drugi to zdecydowania przewaga skomplikowanych spisków, zamachów, pałacowych intryg czy nawet spekulacji na tle religijnym. Przeważa w niej strona strategiczna oraz dialogowa, akcji samej w sobie jest naprawdę niewiele. Na tle innych powieści science fiction, powieść Herberta zalicza się do zdecydowanie bardziej głębokiej, wartościowej i ambitnej grupy. Sposób, w jaki prezentowane są przemyślenia postaci, idee, którym hołdują czy przyświecające im systemy wartości jest wart uwagi każdego fana dobrej powieści, niekoniecznie fantastycznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3224025
Tytuł
Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
576
Data premiery
2020-07-28
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
204 x 135
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.48
Długość
133
Głębokość
202
Wysokość
36
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
35,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3224025
Ładowanie...