Xi
cofnij do Klocki

Kategorie

      • Konstrukcyjne

Zakres cenowy


Wiek

Ocena

Klocki, słomki konstrukcyjne

 (0 produktów)

Przykro nam, ta kategoria nie zawiera żadnych produktów.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci to strzał w dziesiątkę!

Przeglądając te kategorię, przepadniesz. Klocki to zabawki, które uwielbiają mniejsze i większe dzieci. A także ich rodzice, którzy cenią je szczególnie za ich edukacyjne walory. Dorośli zresztą na pewno chętnie potowarzyszą dzieciom w konstruowaniu wielkich, pomysłowych budowli. Słomki konstrukcyjne świetnie się do tego sprawdzą. Zabawa nimi nigdy się nie nudzi, a im więcej osób w niej uczestniczy, tym lepiej. Kolorowe rurki konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię i dają wiele możliwości. Można odtwarzać to, co znamy z rzeczywistości lub wdrażać w życie własne projekty. Podczas zabawy ćwiczymy precyzję i cierpliwość, a także dajemy szansę dzieciom, by zapoznały się z zasadami matematyki i fizyki. Słomki do budowania są genialną inwestycją w rozwój inteligencji i przestrzennej wyobraźni. Tworzenie różnych konstrukcji jest świetnym treningiem zręczności oraz ćwiczeniem małej motoryki. Wymyślanie i planowanie, a potem budowanie konkretnej budowli lub po prostu składnie przypadkowo dobranych klocków, to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonała nauka. Satysfakcja w połączeniu z poczuciem sprawstwa jest bezcenna. Klocki słomki oraz wszelkiego rodzaju zabawki konstrukcyjne stanowią jedną z najbardziej rozwijających zabawek dostępnych na rynku.

Klocki konstrukcyjne plastikowe kontra drewniane klocki konstrukcyjne

Nie ma żadnego konfliktu między wyżej wymienionymi rodzajami zabawek. Każdy typ przystosowany jest do zupełnie innej aktywności.

Klocki plastikowe to na przykład:

  • „Klocki drabinki" - można tworzyć zarówno proste przestrzenne kształty takie jak krzesło, jak i te bardziej skomplikowane - helikopter lub pies;

  • „Ciężarówka ze zwierzętami" - kolorowe klocki zachwycą niejednego malucha!

  • „Klocki konstrukcyjne rurki" - klocki w kształcie słomek do napojów mają szansę stać się ulubioną rozrywką w naszym domu; można zbudować to, na co ma się ochotę!

Przykładami klocków drewnianych są:

Zarówno klocki drewniane jak i plastikowe adresowane są do dzieci w różnym wieku - w zależności od poziomu trudności określonego zestawu. Są takie, które zajmą najmłodszych konstruktorów na długie godziny, i takie dla nieco starszych fanów majsterkowania. Rodzice lub opiekunowie towarzysząc dziecku w zabawie z pewnością również miło spędzą czas.

Czy klocki i słomki konstrukcyjne są niezbędne?

Oczywiście, że nie. To nie są artykuły bez których nie sposób normalnie funkcjonować. Pytanie tylko - po co odmawiać sobie przyjemności zabawy nimi? Ogrom frajdy gwarantowany! A przy okazji można tak wszechstronnie się rozwinąć! Warto mieć świadomość niezwykłych zalet klocków podczas wybierania prezentu dla dziecka. Wśród wielu zestawów, wybierając ten wyjątkowy dla konkretnego młodego człowieka, warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka, to, czy zestaw jest estetyczny, kolorowy, atrakcyjny i jest adekwatne do wieku pod względem poziomu trudności. Zbyt skomplikowany może zniechęcić, a zbyt łatwy - znudzić. Z klockami konstrukcyjnymi pod ręką każdy wspólnie spędzony czas będzie wypełniony radosną twórczością!

Ładowanie...