Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Nick Dragotta

 (1 produktów)

Nick Dragotta

Nick Dragotta jest amerykańskim artystą komiksowym i współtwórcą (wraz ze scenarzystą Jonathanem Hickmanem) przełomowego hitu "Na wschód od zachodu". Duet Dragotta i Hickman zdobył ogromną sławę już wcześniej pracując dla Marvel Comics. Dragotta pracował również nad przełomowym cyklem "X-Statix" z Peterem Milliganem oraz nad wieloma innymi historiami czołowych postaci Marvela, takimi jak Kapitan Ameryka, Spider-Man, X -Men.

Nick Dragotta słynie ze zdolności do układania spektakularnych scen akcji, które są widoczne szczególnie w jego pracach z serii Image Comics. Ponadto jego ilustracje wyróżniają się niezwykle rozwiniętą architekturą, co widoczne jest szczególnie w bardziej statecznych scenach.

W swojej pracy stara się podkreślić głębie i atmosferę. Dlatego często łączy grafiki koncepcyjne z komiksem. Inspiruje się twórczością Tsutomu Nihei i jego mangami. Jak sam przyznaje, jego komiksy są niezwykle wciągające, a otoczenie wydaje się być postacią samą w sobie. Nick Dragotta również dąży do takich efektów w swoich ilustracjach. Kładzie nacisk na skalę, miejsce zazwyczaj jest u niego mocno rozbudowane i niezwykle realne.

Jest autorem ilustracji do serii komiksów "Na wschód od zachodu", których akcja utrzymana w konwencji science fiction i westernu, a rozgrywa się w dystopijnych Stanach Zjednoczonych w roku 2064. Punktem wyjścia dla panujących w komiksie warunków jest wojna secesyjna, która trwała aż do momentu uderzenia komety w dzisiejsze Kansas w 1908.

Ładowanie...