Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Juanjo Guarnido

   (4 produktów)

  Upadek. Blacksad. Tom 7. Część 2

  Juan Diaz Canales, Juanjo Guarnido

  (okładka twarda)

  39,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Upadek. Blacksad. Tom 6

  (okładka twarda)

  39,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Pośród cieni. Blacksad. Tom 1

  Juan Diaz Canales, Juanjo Guarnido

  (okładka twarda)

  27,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Czerwona dusza. Blacksad. Tom 3

  Juan Diaz Canales, Juanjo Guarnido

  (okładka twarda)

  27,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Juanjo Guarnido

  Juanjo Guarnido urodził się w 1967 roku, jest hiszpańskim ilustratorem i współautorem serii komiksów "Blacksad". Urodził się w Granadzie w Hiszpanii, tam także dorastał i kształcił się. Studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Granadzie.

  Guarnido tworzył komiksy dla kilku magazynów i wyprodukował prace dla Marvel Comics. Niestety niewielki rozmiar hiszpańskiego rynku zmusił go do szukanie także innych źródeł zarobku. W 1990 roku opuścił Granadę i przeniósł się do Madrytu, gdzie przez trzy lata pracował nad serialem telewizyjnym. W 1993 roku Guarnido złożył podanie o pracę w Walt Disney Studios w Montreuil we Francji, po czym przeniósł się do Paryża. Był głównym animatorem postaci Sabor w filmie Disneya "Tarzan", a także głównym animatorem Hadesa w "Herkulesie" i Helgi w "Atlantydzie: Zaginionym imperium".

  Po opuszczeniu wytwórni Disney, podpisał kontrakt z francuskim wydawcą Dargaud, a w listopadzie 2000 roku opublikowano "Pośród cieni", który odniósł ogromny sukces wśród krytyków i publiczności, zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Sierre oraz nagrodę „Avenir” na festiwalu Lys-lez-Lannoy, odpowiednio w Szwajcarii i we Francji.

  W 2009 roku Guarnido połączył siły ze znanym francuskim pisarzem Alainem Ayrolesem, aby rozpocząć pracę nad jednoczęściowym projektem, który zaowocował wydaniem "Indyjskiej włóczęgi" przez wydawnictwo Delcourt dziesięć lat później, w 2019 roku.

  Ładowanie...