Xi
 » Alain Ayroles

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Alain Ayroles

   (2 produktów)

  Indyjska włóczęga

  (okładka twarda)

  67,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Płaszcz i szpony. Integral II

  Alain Ayroles, Jean-Luc Masbou

  (okładka twarda)

  89,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Alain Ayroles

  Alain Ayroles urodził się 25 stycznie 1968 roku. Jest francuskim pisarzem, dramaturgiem, scenarzystą i tłumaczem, znanym najlepiej z powieści graficznych "Garulfo", Płaszcz i szpony" i "Indyjska włóczęga".

  Alain Ayroles studiował sztukę sekwencyjną czyli przygotowanie graficzne dla przyszłych twórców komiksowych w Szkole Sztuk Pięknych w Angoulême we Francji. Tam również wraz z przyjaciółmi Jeanem-Lukiem Masbou i Brunem Maïoranem poprzez godziny spędzane na grach RPG położył podwaliny pod przyszłą współpracę przy tworzeniu serii bardzo udanych komiksów.

  Dla tych gier właśnie stworzył uniwersum fantasy łączące zawadiacką przygodę z tradycyjnymi legendami, w którym jeden z graczy wciela się w wilka, a drugi w lisa, a mistrz gry wciela się w postać niezależną w przebraniu królika. Ten wszechświat stał się inspiracją dla dwóch najpopularniejszych serii graficznych jego autorstwa.

  Po ukończeniu studiów Alaina Ayrolesa zatrudniło małe wydawnictwo, niedawno stworzone przez młodego Guya Delcourta. Pracował głównie nad "Dziećmi Nilu". To właśnie ta publikacja pomogła mu rozpocząć karierę zawodową u boku autorów, takich jak Turf, Joel Mouclier, Claire Wendling i Christophe Gibelin oraz Jean-Luc Masbou.

  Następnie Ayroles zaczął pisać scenariusze do swoich przyszłych powieści graficznych i spędzał większość czasu na badaniu literatury francuskiej i poezji, a także XIII-wiecznego słownictwa. W międzyczasie objął stanowisko we francuskim studiu animacji IDDH, gdzie pracował nad layoutami, tworzeniem postaci i scenariuszami.

  Ładowanie...