Xi

Indyjska włóczęga

Don Pablos z Segowii, łotrzyk o wątpliwej renomie, lecz budzący nieodpartą sympatię, raczy nas barwną opowieścią o swoim pełnym przygód życiu w Hiszpanii Złotego Wieku i w Ameryce, którą wówczas wciąż nazywano Indiami. Zmienne koleje losu wiodły go od nędzy do bogactwa, od pogardy do uwielbienia, a jego nie całkiem szlachetne postępki wyniosły go z samego dna na pałacowe salony, ze szczytów KordylCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Egmont
 • Data premiery: 2020-04-29
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 160
 • Wymiary: 33
Don Pablos z Segowii, łotrzyk o wątpliwej renomie, lecz budzący nieodpartą sympatię, raczy nas barwną opowieścią o swoim pełnym przygód życiu w Hiszpanii Złotego Wieku i w Ameryce, którą wówczas wciąż nazywano Indiami. Zmienne koleje losu wiodły go od nędzy do bogactwa, od pogardy do uwielbienia, a jego nie całkiem szlachetne postępki wyniosły go z samego dna na pałacowe salony, ze szczytów Kordylierów w kręte rozlewiska Amazonii. Do tego mitycznego miejsca, gdzie nabierają kształtów wszystkie marzenia Nowego Świata Eldorado! Twórcą ilustracji do Indyjskiej włóczęgi jest Juanjo Guarnido, który urodził się w Hiszpanii, a potem zamieszkał w Paryżu, żeby dołączyć do studia Walta Disneya. Pracował tam jako animator. Później poświęcił się serii Blacksad.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2831602
Tytuł
Indyjska włóczęga
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
160
Data premiery
2020-04-29
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
33
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.27
Długość
304
Głębokość
255
Wysokość
17
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Monika K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-28
  Pablos znajduje się w lochu w mieście Cuzco, gdzie jest torturowany. Jako biedak, łotrzyk i obdartus raczej nie powinien mieć w sakwie złotego wisiorka z podobieństwem jakiegoś indiańskiego bożka. A ma! Skąd go ma? Żeby się tego dowiedzieć musimy my oraz torturujący go Alguacil, wysłuchać całej historii biednego Pablosa. A jest czego! W ten sposób przetoczymy się przez dzieciństwo Pablosa, jego relacje rodzinne, przygody w Nowym Świecie, wszystkich jego bezdrożach, górskich ścieżkach, kopalniach. Będzie wzmianka o wielkim bankructwie jak i złocie El Dorado. Będzie mapa ze skarbem i tubylcy. A to jeszcze nie wszystko, jednak nie będę spoilerować, bo zepsułabym zabawę. Jedno jest pewne: Pablos jest świetny w swoim fachu i mnie zapewne tez by zwiódł. Sam komiks składa się właściwie z kilku historii. Z jednej strony mamy wątek przygodowy, z poszukiwaniem krainy płynącej złotem, jak i opowieść łotrzykowską z Pablosem w roli łotrzyka, który sięga po niedostępne dla jego warstwy społecznej. Do tego jest to też udany, niestety zawsze aktualny, komentarz o wchodzeniu po drabinie społecznej, który dzisiaj brzmi nawet aktualnie niż kiedykolwiek. Na początku wydaje się, że narracja będzie przebiegać jednym wątkiem, jednak fabuła zaczyna rozgałęziać się na różne linie czasowe, wirując wokół siebie, wnosząc nowe punkty widzenia na wydarzenia już opowiedziane, aż osiągnie nieoczekiwane, zaskakujące, a może nawet przesadne zakończenie. Choć głównym tematem jest poszukiwanie bogactwa i awansu społecznego, czego przykładem jest poszukiwanie złota, to złoto niekoniecznie musi być rozumiane w kontekście mitologicznym i legendarnym ani traktowane jako rzeczywiste, a El Dorado jako konkretne miejsce. Dla każdego owy skarb, bogactwo, jest czym innym.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 12. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 11. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 11. marca, poniedziałek
0,00 zł
2831602
Ładowanie...