Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

"Wieloryb, który chciał więcej" to wydana przez Zieloną Sowę, przepięknie zilustrowana książka obrazowa Jima Fielda i Rachel Bright, która na długo zapadnie w pamięć niejednemu dziecku nie tylko dzięki wyjątkowym ilustracjom, ale przede wszystkim zabawnej, pouczającej historii z morałem.

Autorzy stworzyli pięknie rymowaną opowieść o empatii i przyjaźni, ze wspaniałym bohaterem zachęcającym młodych czytelników do dzielenia się z innymi, szukania kompromisów i po prostu - bycia dobrym.

O czym jest książka "Wieloryb, który chciał więcej"?

„Wieloryb, który chciał więcej” Jima Fielda i Rachel Bright zaprasza do udania się w podróż do głębin oceanu. Kryje się tam cały świat, pełen tajemnic i najróżniejszych mieszkańców. Pośród nich jest budzący się właśnie ze snu olbrzym – wieloryb, który desperacko poszukuje tego jedynego przedmiotu, który dopełni jego życie i da mu ostateczną satysfakcję.

Zadanie nie jest jednak takie proste. Nie tylko z powodu bezmiaru podwodnego świata, ale także ze względu na fakt, że nic nigdy nie sprawia, że bohater czuje się naprawdę spełniony i szczęśliwy. Ten niedosyt stanowi swoistą egzystencjalną metaforę – wszyscy przecież jesteśmy jak wieloryb. Często po omacku szukamy sensu i szczęścia i wydaje nam się, że ciągle nam ono umyka. Dopiero spotkanie na swojej drodzy kogoś, z kim możemy się zaprzyjaźnić i nawiązać autentyczną relację zmienia nasze spojrzenie – pytanie, czy tak będzie z wielorybem, który chciał więcej? Przekonajcie się sami!

"Wieloryb, który chciał więcej" - opinie

Książka "Wieloryb, który chciał więcej" to podnosząca na duchu opowieść o przyjaźni, empatii, dzieleniu się, życiu z innymi w zgodzie, poszukiwaniu szczęścia oraz o wielkiej wyprawie w głąb samego siebie. Dzięki uroczym rymom, wspaniałemu bohaterowi, hipnotyzującym ilustracjom i kojącym przesłaniu historia idealnie nadaje się do wspólnego czytania na głos przez całą rodzinę. Twórcy w mądry, barwny i daleki od taniego moralizatorstwa sposób pokazują, że konsumpcjonizm i nadmierna chęć posiadania wszystkiego przynosi więcej szkody niż pożytku.

Książka zachęca dzieci do skupiania się na przyjaźni i spędzaniu czasu z bliskimi. To oni sprawiają, że życie smakuje lepiej. Przesłanie to zostaje podane w niezwykle uroczy sposób w barwnej opowieści z nutką morskiej przygody, a refleksja o tym, czy lepiej jest być, niż mieć, z pewnością zainspiruje dzieci i rodziców do rozmowy i wzmocnienia swojej więzi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3337443
Ładowanie...