Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Prymasowska seria Biblijna

 (7 produktów)
?

Septuaginta. Prymasowska Seria Biblijna

Prymasowska seria Biblijna

181,09 
Wysyłka dzisiaj

Komentarz historyczno-kulturowy do Nowego Testamentu

(okładka miękka)

Prymasowska seria Biblijna

108,69 
Wysyłka dzisiaj

Słownik antropologii Nowego Testamentu. Prymasowska seria Biblijna

Prymasowska seria Biblijna

54,29 
Wysyłka dzisiaj

Komentarz żydowski do Nowego Testamentu. Prymasowska seria Biblijna

(okładka twarda)

Prymasowska seria Biblijna

148,29 
Wysyłka 3 dni robocze

Prymasowska seria Biblijna

Seria biblijna nie tylko dla teologów!

To wyjątkowa seria publikacji poświęconych religii chrześcijańskiej, niezwykle cenna nie tylko dla środowiska akademickiego. Stanowi wspaniałą okazję do zrozumienia tła historyczno-kulturowego, a także badań krytycznych i literackich, prowadzonych nad najważniejszymi tekstami chrześcijaństwa. Z tych niezwykłych książek mogą czerpać wiedzę nie tylko osoby duchowne, ale właściwie każdy, kto po prostu chce lepiej rozumieć wiarę katolicką. Opracowania naukowe, przygotowane przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin, pomagają w głoszeniu przesłania Jezusa Chrystusa oraz zbliżają do jego słowa.

Pełne rozumienie biblijnych motywów jest możliwe tylko dzięki znajomości realiów starożytnego świata, w którym doszło do najważniejszych wydarzeń religijnych. Wiedza o starożytnych kulturach i o miejscach, związanych z apostolskimi tekstami, umożliwia wyjaśnienie powiązań między judaizmem oraz chrześcijaństwem. Poniższe publikacje ułatwiają również podejmowanie badań nad tłumaczeniami pism. Szczegółowo opracowane słowniki prezentują wiedzę na temat kodów gramatycznych, transliteracji i słowotwórstwa. Dają możliwość poznania właściwej wymowy, tak istotnej podczas nauki starożytnych języków. Seria dociera do coraz większej grupy odbiorców. Skłania do refleksji nad religią oraz wydarzeniami biblijnymi osoby prowadzące badania, ale także tych ludzi, którzy są po prostu zainteresowani pogłębianiem swojej wiary w codziennym życiu.

Warto wymienić kilka publikacji z prezentowanej serii:

Obejmująca szeroki zakres tematów, ta niezwykła seria umożliwia spojrzenie na religię chrześcijańską z perspektywy badacza, zwracającego uwagę na kontekst historyczny starożytności. Daje to nie tylko możliwość wzmocnienia wiary, ale także lepszego zrozumienia świata, w którym rozgrywały się najważniejsze wydarzenia opisane przez ewangelistów.

Ładowanie...