Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Poznać przeszłość

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Poznać przeszłość

    (7 produktów)

   Poznać przeszłość

   Poznać przeszłość” to tytuł serii podręczników i kart pracy do nauki historii w szkołach ponadpodstawowych wydawnictwa Nowa Era. Uczniowie uczęszczający do szkół ogólnokształcących oraz technikum mają do dyspozycji bogato opracowany materiał historyczny, zgodny z najnowszymi wymaganiami programowymi.

   Seria „Poznać przeszłość” zapewnia kompleksowe przygotowanie uczniów do matury z historii na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Tematy ujęte są w sposób przejrzysty, chronologiczny, poczynając od dziejów starożytnych, poprzez średniowiecze, dzieje nowożytne, aż do początku XXI wieku. Zaprezentowane treści są interesujące, łatwe do przyswojenia oraz zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie.

   Podręcznik wraz z maturalnymi kartami pracy są przygotowane w formie pakietów. Pakiet do nauki historii i społeczeństwa zawiera podtytuły:

   Powyższe wątki tematyczne są ujęte w nowoczesny, przystępny dla uczniów sposób. Wydarzenia przedstawione są na logicznych, chronologicznych osiach czasu, wspomagane mapami sytuacyjnymi oraz oryginalnymi zdjęciami lub szczegółowymi ilustracjami.

   Poznać przeszłość” to pozycja która skupia się na kształtowaniu umiejętności pracy z tekstem źródłowym oraz pozyskiwania informacji z map i danych statystycznych. Pomaga również w uporządkowaniu przyswojonej wiedzy, ułatwia umiejscowienie w czasie i przestrzeni wydarzeń historycznych poprzez podsumowania i adnotacje Przypomnij sobie!.

   Karty pracy ucznia w publikacji „Poznać przeszłość” zawierają zbiór zadań i ćwiczeń utrwalających zdobytą na lekcjach wiedzę, zachęcają do zainteresowania naukami humanistycznymi, rozwijają umiejętności oceniane na egzaminie maturalnym. Dzięki szczegółowym mapom, starannie przygotowanym tekstom źródłowym oraz rzetelnym przedstawieniu danych statystycznych, uczeń potrafi scharakteryzować najważniejsze wydarzenia historyczne oraz wyjaśnić ich przyczyny, skutki i zależności.

   Ładowanie...