Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jarosław Kłaczkow

 (10 produktów)

Ksiądz biskup Andrzej Wantuła (1905-1976)

(okładka miękka)

39,78
Wysyłka 2 dni robocze

Jarosław Kłaczkow

Jarosław Kłaczkow to polski historyk, nauczyciel akademicki i profesor nauk humanistycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem kilkunastu monograficznych prac naukowych oraz współautorem wielu prac zbiorowych, koncentrujących się głównie na tematyce historii współczesnej.

Urodził się w Radomiu w 1972 roku. Studiował historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie po uzyskaniu stopnia magisterskiego w 1997 roku podjął naukę doktorancką. W roku 2002 uzyskał kolejny stopień naukowy, rozpoczynając pracę na uczelni. Jego pierwsza publikacja Czasopiśmiennictwo protestanckie w Polsce w latach 1918-1939 ukazała się rok później.

W 2011 roku otrzymał habilitację, a 3 lata później został mianowany profesorem nauk humanistycznych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Piastował urząd prezesa w toruńskim oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego. Aktualnie jest profesorem w Instytucie Historii Archiwistyki na macierzystej uczelni, gdzie pełni również funkcję kierownika Zakładu Historii XX wieku. Od 2015 roku należy do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jest również członkiem władz diecezji pomorsko-wielkopolskiej oraz Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Jego zainteresowania naukowe dotyczą historii społeczno-politycznej Polski XX wieku, szczególnie pod kątem dziejów miast i spraw wyznaniowych. Do najważniejszych publikacji monograficznych profesora nalezą:
Czasopiśmiennictwo protestanckie w Polsce w latach 1918-1939;
Historia parafii ewangelicko-augsburskiej w Radomiu;
Na emigracji. Losy polskiego wychodźstwa ewangelickiego w XX wieku;
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce w latach 1918-1939.

Ponadto wraz z innymi autorami opublikował 3 podręczniki szkolne do nauki historii.

Ładowanie...