Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kapitan Ameryka

 (7 produktów)

Człowiek bez twarzy. Kapitan Ameryka. Tom 5

5/5
70,65 99,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Śmierć Kapitana Ameryki. Kapitan Ameryka. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
63,62 89,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Kapitan Ameryka. Steve Rogers. Tom 1

(okładka miękka)

5/5
49,55 69,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Zimowy Żołnierz. Kapitan Ameryka. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
63,62 89,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Człowiek, który kupił Amerykę. Kapitan Ameryka. Tom 4

3/5
63,62 89,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Steve Rogers. Kapitan Ameryka. Tom 2

4/5
56,48 79,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Czerwony łajdak. Kapitan Ameryka. Tom 2

(okładka twarda)

56,48 79,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Kapitan Ameryka

Są albumy komiksowe, które pomimo upływu lat nie tracą na aktualności. Do takiej ponadczasowej kategorii z całą pewnością możemy zaliczyć komiksy opowiadające o przygodach Kapitana Ameryki.

Serię "Kapitan Ameryka" publikuje kultowe amerykańskie wydawnictwo Marvel Comics. Pierwszy zeszyt komiksowy wykorzystujący osobę narodowego bohatera ujrzał światło dzienne w 1941 r. Pierwotnie superbohater miał świadczyć o potędze militarnej Stanów Zjednoczonych i uosabiać czystą miłość do ojczyzny. Postać Stevena Rogersa stworzył duet Jack Kirby i Joe Simon.

Steven Rogers od zawsze marzył o karierze wojskowego. Niestety nie miał kondycji ani krzepy, by zakwalifikować się do amerykańskiej armii. Zaproponowano mu jednak udział w rządowym eksperymencie, którego celem było stworzenie tajnego oddziału superżołnierzy. Poddano go mutacji, podając mu serum superżołnierza. Dzięki temu zwiększyła się jego wydolność fizyczna, szybkość reakcji i wytrzymałość. Eksperyment został przerwany, gdy zamordowano głównego koordynatora programu. Rogers okazał się wówczas jedynym uczestnikiem projektu, który przeszedł pełną transformację. Po zakończeniu programu został oddelegowany do walki z III Rzeszą. Fabuła komiksu szybko rozrosła się. W uniwersum pojawiły się moce nadprzyrodzone i mroczne siły zła, zagrażające całej ludzkości.

Kapitan Ameryka dzielnie stawia czoła nadzwyczajnym niebezpieczeństwom. Należy do oryginalnego składu grupy Avengers i razem z innymi superbohaterami (takimi jak na przykład: Iron Man, Hulk czy Thor) ratuje Ziemię przed zagładą. Niezależnie od okoliczności wykazuje się niebywałą odwagą i hartem ducha. Doskonale zna judo i boks amerykański. W oparciu o poznane sztuki walki stworzył autorski styl walki. Dysponuje tarczą z unikalnego materiału vibranium.

W Polsce cykl komiksów "Kapitan Ameryka" ukazuje się nakładem Wydawnictwa Egmont. Do najpopularniejszych tytułów serii należą:

Rogers musi stawić czoła sowieckiemu zabójcy, który po latach spędzonych w ukryciu wraca, by znów siać postrach wśród politycznych elit. Morderca pracuje na zlecenie generała Łukina, który - będąc w posiadaniu potężnej Kosmicznej Kostki - zamierza przejąć kontrolę nad całym światem. Kapitan Ameryka podejmuje się misji odzyskania wszechmocnego artefaktu...

Politycy liczą, że Steve Rogers, narodowy bohater II wojny światowej, pomoże im przywrócić ład i spokój na świecie. Lecz po powrocie Kapitan Ameryka ma swoje plany i nie zamierza nikomu dać się zmanipulować.

Steve Rogers sprzeciwił się rządowym planom kontroli superbohaterów. Tym samym stał się przywódcą zbuntowanej grupy herosów. Chaos, towarzyszący konfliktowi między buntownikami a tajnymi służbami, postanawia wykorzystać Red Skull, odwieczny wróg Kapitana. Czy bezwzględnemu naziście uda się zrealizować plan unicestwienia amerykańskiego bohatera?

Ładowanie...