Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Hellblazer

 (6 produktów)

Hellblazer. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
73,99 109,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer. Tom 5

(okładka twarda)

5/5
100,99 149,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer. Tom 6

(okładka twarda)

5/5
60,59 89,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer. Tom 4

87,49 129,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer. Tom 3

80,79 119,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
67,29 99,99 zł −33%
Wysyłka dzisiaj

Hellblazer

John Constantine, współczesny mag i egzorcysta, to postać stworzona przez Alana Moore, Steve'a Bissette'a i Johna Totlebena. Po raz pierwszy pojawił się w serii komiksowej Saga o potworze z bagien, ale szybko zdobył popularność wśród fanów, więc twórcy postanowili wydać zeszyty komiksowe poświęcone tylko tej postaci. Tak powstał Hellblazer, seria ukazujących się od 1988 do 2013 roku ponad trzystu zeszytów, zebranych następnie zbiorczo w sześć tomów. Akcja tej opowieści graficznej toczy się w świecie DC Comics, znanego z postaci Batmana, Cat Woman, Supermana czy Wonder Woman, jednak nie znajdziemy tam wielu superbohaterskich nawiązań. Akcja skupiona jest raczej na życiu zwykłych ludzi, w które wkracza pierwiastek nadprzyrodzony, a wraz z nim - na odsiecz przybywa John Constantine.

Główny bohater komiksu, to postać niejednoznaczna. Jest sympatyczny, jednak niebezpieczny dla bliskich, z powodu kontaktów ze zjawiskami paranormalnymi. Zwykle udaje mu się pomóc tym, którzy są zagrożeni, ale przy okazji robi sobie kolejnych wrogów, zarówno w naszym, jak i w nadprzyrodzonym świecie.  Nieco obszarpany z wyglądu blondyn w brązowym płaszczu, ćmiący papierosa, koneser alkoholi i kobiet - to właśnie John Constantine. Jego przygody opisywali m.in. Garth Ennise, Brian Azzarello, Warren Ellis, a także takie sławy, jak np. Neil Gaiman. Rysownikami byli np. Mark Buckingham, Tim Bradstreet, Steve Dillon.

W Polsce wydaniem tomów Hellblazera zajęło się Wydawnictwo Egmont Polska. Każdy z nich zawiera od 200 do 500 stron, oprawiony jest w twardą oprawę, a charakterystyczna kreska obrazów przyciąga wzrok. Tłumaczenie na język polski zawdzięczamy Paulinie Braiter, Markowi Staroście i Jackowi Żuławnikowi.

Uwaga - seria, za sprawą treści i obrazu, przeznaczona jest dla odbiorców pełnoletnich.

- Hellblazer t.1, Brian Azzarello - pierwsza część zebranych przygód Johna Constantine. Poznajemy bohatera, kiedy trafia do więzienia za domniemane zabójstwo.

- Hellblazer t.2, Brian Azzarello - w kontynuacji Constantine podróżuje po Ameryce, wspominając życie w Anglii i mieszając się w swoje i nie swoje sprawy.

- Hellblazer t.3, Garth Ennis - tym razem bohater będzie musiał walczyć o własne życie, stosując brudne sztuczki i przywołując na pomoc moce nie z tego świata.

- Hellblazer t.4, Garth Ennis - czy Johnowi uda się ustatkować u boku kochanej kobiety? Niestety, byłe działania nie dają o sobie zapomnieć.

- Hellblazer t.5, Garth Ennis - przeszłość nie daje o sobie zapomnieć smutnemu egzorcyście. Dopada go nawet w Nowym Jorku, ale czym są odległości dla mocy nadprzyrodzonych?

- Hellblazer t.6, Warren Ellis - John bezlitośnie tropi zabójców byłej dziewczyny, przemierzając ulice Londynu.

Ładowanie...