Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Rick Veitch

 (1 produktów)

Hellblazer. Tom 7

5/5
83,61 119,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Rick Veitch

Rick Veitch (ur. 1951) - amerykański ilustrator i autor komiksów tworzący zarówno dla DC Comics, Marvel Comics jak i dla niezależnych wydawnictw komiksowych. Pracował z wieloma legendami amerykańskiego komiksu. Często uczestniczył w projektach Alana Moora.

Uczęszczał do prestiżowej Joe Kubert School, gdzie uczył się sztuki komiksowej pod okiem samego Joe Kuberta. Wspólnie z Stevem Bissetem i Johnem Totlebenem należał do pierwszego rocznika absolwentów szkoły. Karierę zawodową rozpoczynał w strukturach wydawnictwa DC Comics współtworząc antologię o tematyce wojennej "Our Army at War". Współpracował z magazynami "Heavy Metal" i "Marvel's Epic Magazine". W latach 80. ilustrował "Abraxas and the Earthman", "The One" i "Heartburst". Tworzył również grafiki do Miraclemana, Kapitana Ameryki, "What If?" i "Scout". Popularność przyniosła mu "Saga o Potworze z Bagien", w którą, po odejściu Moora, zaangażował się również jako scenarzysta.

W 1989 r. zainicjował projekt własnego wydawnictwa, King Hell Press. W pierwszych latach działalności wydawniczej skoncentrował się na publikacji czarno-białych wydań swoich oryginalnych powieści graficznych. Był pomysłodawcą portalu internetowego Comicon, który skupiał wokół siebie twórców i miłośników sztuki komiksowej.

Ładowanie...