Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Jamie Delano

 (1 produktów)

Hellblazer. Tom 7

5/5
83,61 119,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Jamie Delano

Jamie Delano (ur. 1954 r.) jest angielskim artystą komiksowym tworzącym w zapoczątkowanym przez Alana Moore'a okresie "brytyjskiej inwazji" - czasie dużego wpływu twórców ze Zjednoczonego Królestwa na amerykańską sztukę komiksową. Najbardziej znanym dziełem Delano jest scenariusz do serii "Hellblazer" z głównym bohaterem w postaci Johna Constantine'a.

W latach 1988-1991 Delano stworzył fabuły do 37 zeszytów z cyklu "Hellblazer", wydanych przez studio DC Comics. Aktywnie uczestniczył także w projektach ipmrintu DC - Vertigo. Wśród współtworzonych przez niego tytułów znajdują się m.in. "Doktor Who", "Night Raven", "Captain Britain" czy "Batman: Legendy Czarnego Rycerza". Delano jest także autorem 4 utworów prozatorskich - 3 pod własnym nazwiskiem i 1 pod pseudonimem A. William James - które nie ukazały się dotąd w polskim przekładzie.

Twórczość Jamiego Delano mieści się w ramach gatunkowych horroru i science-fiction. Wśród podejmowanych przez niego tematów znajdują się m.in. różnice i konflikty płci ("World Without End"), imperializm i ludobójstwo ("Ghostdancing"), współczesny kryzys środowiskowy i kulturowy ("2020 Visions", "Animal Man").

Ładowanie...