Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Bullerbyn

    (9 produktów)

   Dzieci z Bullerbyn. Książka. Astrid Lindgren

   Bullerbyn

   25,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Dzieci z Bullerbyn. Książka. Astrid Lindgren

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   56,29 
   Wysyłka dzisiaj

   Boże Narodzenie w Bullerbyn

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   24,59 
   Wysyłka dzisiaj

   Dzieci z Bullerbyn

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   32,39 
   Wysyłka dzisiaj

   Dzieci z Bullerbyn. Audiobook

   (okładka etui kartonowe)

   Bullerbyn

   28,69 
   Wysyłka dzisiaj

   Bullerbyn. Trzy opowiadania

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   38,69 
   Wysyłka dzisiaj

   Dzień Dziecka w Bullerbyn

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   19,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Wiosna w Bullerbyn

   (okładka twarda)

   Bullerbyn

   18,59 
   Wysyłka dzisiaj

   Dzieci z Bullerbyn. Streszczenie

   (okładka miękka)

   Bullerbyn

   6,52 
   Wysyłka 3 dni robocze

   Bullerbyn

   W 1947 roku szwedzka pisarka, Astrid Lindgren, opisała fikcyjną miejscowość Bullerbyn i przygody dzieci w niej mieszkających. Osada liczyła trzy zagrody - Środkową, Północną i Południową - w których mieszkają trzy rodziny i ich dzieci: Lisa, Lasse i Bosse Erikson, Britta i Anna Andersson i Olle. Ich dni wypełnione są niesamowitymi pomysłami, które wcielają w czyn, wspaniałymi przygodami, w których dużą rolę odgrywa otaczająca ich przyroda i szwedzka prowincja. W pobliżu Bullerbym znajduje się piękne Jezioro Ciche, Wielka Wieś - gdzie dzieci jeżdżą do szkoły, góry Skaliste - wbrew nazwie dość niskie pagórki, gdzie dzieciaki wybierają się na wycieczki, las i wiele, wiele innych miejsc, które sprawiają, że nie sposób się nudzić na szwedzkiej prowincji.

   Bullerbyn, choć naprawdę nie istnieje, wzorowane było na osadzie Sevedstrop, do której, niedługo po urodzeniu Astrid, przeprowadziła się jej rodzina i gdzie przyszła pisarka spędziła dzieciństwo.

   W serii Bullerbyn, wydanej przez Wydawnictwo Zakamarki, znajdują się:

   • "Wiosna w Bullerbyn" - Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku - bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach.

   • "Dzień Dziecka w Bullerbyn" - Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego. Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. To znaczy jak?

   • "Boże Narodzenie w Bullerbyn" - Zbliża się Boże Narodzenie. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć cztery choinki - jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dziadziusia. W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest tak piękne i świąteczne, że aż brzuch może od tego rozboleć. I wreszcie nadchodzi Wigilia...

   • "Bullerbyn. Trzy opowiadania" - "Wiosna w Bullerbyn", "Dzień Dziecka w Bullerbyn", "Boże Narodzenie w Bullerbyn" w jednym tomie!

   Ten piękne książki w twardych oprawach, będą wspaniałym prezentem dla młodych odbiorców, a i ich rodzice zapewne z przyjemnością odświeżą sobie opowieści o sielskim Bullerbyn. Opowiadaniom towarzyszą ilustracje Ilon Wikland, szwedzkiej ilustratorki, która przez lata współpracowała z autorką.

   Astrid Lindgren (1907-2002) - szwedzka pisarka i redaktorka literatury dziecięcej. Jedna z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. Napisała ponad dwadzieścia książek i zbiorów opowiadań, przetłumaczonych na 73 języki, wydanych na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Wiele z jej dzieł zostało zekranizowanych.

   Ładowanie...