Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Astrid Lindgren

 (7 produktów)

Ronja, córka zbójnika

(okładka twarda)

Astrid Lindgren

27,89 39,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Przygody Emila ze Smalandii

(okładka twarda)

Astrid Lindgren

47,29 69,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Przygody Emila ze Smalandii. Tom 1-3

(okładka miękka)

Astrid Lindgren

26,99 39,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza

Astrid Lindgren

26,79 39,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

(okładka twarda)

Astrid Lindgren

30,09 49,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Rasmus i włóczęga. Astrid Lindgren

Astrid Lindgren

17,99 26,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Rasmus, Pontus i pies Szajbus. Audiobook

Astrid Lindgren

19,89 29,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Astrid Lindgren

Astrid Lindgren to chyba najbardziej znana pisarka dziecięca na świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jej twórczość zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych pozwalając im wrócić, choć na chwilę w czasy dzieciństwa.

Ta szwedzka pisarka pierwsze opowiadania napisała w wieku 13 lat, jednak jej debiut literacki miał miejsce dopiero w wieku 37 lat. Jej opowiadania to połączenie beztroskiego dzieciństwa, ciepła i odrobiny magii. Opisując życie „zwykłych dzieci”, zawiera wewnątrz ukryty przekaz, bez płytkiego moralizatorstwa. Jej najsłynniejsza postać Pippi Pończoszanka została stworzona dla jej córki Karin, która w tym okresie musiała leżeć w łóżku. Już pierwsza książka o jej przygodach okazała się sukcesem, dlatego autorka zajęła się pisaniem kolejnych opowiadań o żywiołowej dziewczynce. Astrid od dziecka uwielbiała chodzić po dachach, wspinać się na drzewa i płatać najbliższym figle, co świetnie widać w jej książkach. Zapytana skąd czerpie inspirację odpowiedziała: „Nie istnieje żadne inne dziecko, które może mnie zainspirować, poza tym dzieckiem, którym sama niegdyś byłam. Do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci. Trzeba tylko samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było”.

Najchętniej kupowane książki Astrid Lindgren to:

  • „Dzieci z Bullerbyn”- to historia szóstki dzieci mieszkających w małej wiosce. W jednej z zagród mieszka Lisa z Lassem i Bossem, w drugiej Britta i Anna, a w trzeciej Olle. Ta grupa przyjaciół potrafi zamienić każdy zwyczajny dzień w niesamowitą przygodę. Pełne ciepła chwile zabawy i beztroski uczą czytelnika, jak ważne jest otaczanie się przyjaciółmi.

  • „Ronja córka zbójnika” to opowieść o życiu młodej dziewczynki żyjącej w lesie. Ronja jest pełna entuzjazmu, ciekawa świata i odważna. Książka toczy się nieśpiesznym rytmem, pozwala na ukojenie po dniu pełnym wrażeń. Czytanie jej nie tylko bawi, ale i zmusza do refleksji i pokazuje piękno otaczającego nas świata.

  • „Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza” w tej książce znajdują się pogodne opowieści o dzieciństwie pełnym niesamowitych przygód. Główna bohaterka wraz z młodszą siostrą Lisabeth spędza czas przede wszystkim na zabawie. Madika chce być grzeczna i ułożona, jednak jakoś w życiu nie za bardzo jej się to udaje.

Książki Astrid Lindgren pokazują dzieciom, że warto być sobą, nie tracąc czasu na bezsensowne kłótnie i zwady. Dzieła te doceniają dzieci i ich samodzielność, pozwalają bohaterom na naprawdę wiele. Zaczytując się w przygody Pippi Pończoszanki, czy też zabawy dzieci z ulicy Awanturników widzimy dzieciństwo przepełnione radością i beztroską, gdzie nie ma czasu na smutek.

Ładowanie...