Xi
cofnij do Klasa 8

Kategorie

    • Język polski (17)

Dostępność

Zakres cenowy


Rodzaj

Klasa

Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Podręczniki do języka polskiego - klasa 8 - szkoła podstawowa

    (17 produktów)

   Zeszyt lekturowy. Klasa 8. Język polski

   (okładka miękka)

   24,99 
   Wysyłka 24 godziny

   J.Polski SP 8/1 Między Nami ćw. wersja A GWO

   (okładka miękka)

   16,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Bliżej słowa 8. Ćwiczenia, szkoła podstawowa

   (okładka miękka)

   20,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Bliżej słowa Język polski 8 Podręcznik

   (okładka miękka)

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Gramatyka i stylistyka. Język polski 8. Zeszyt ćwiczeń

   (okładka miękka)

   10,49 
   Wysyłka 2 dni robocze

   Podręczniki do języka polskiego - klasa 8

   Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej kontynuują naukę o ojczystym języku i literaturze, a jednocześnie przygotowują się do pierwszego poważnego sprawdzianu wiedzy w ich edukacyjnej karierze - egzaminu ósmoklasisty. Język polski należy do grupy obowiązkowych na egzaminie przedmiotów, a wynik testu jest jednym z czynników kwalifikujących ucznia do wybranej szkoły średniej. Zarówno powtórki przed egzaminem, jak i bieżąca nauka nie mogą obyć się bez dobrych książek do polskiego do klasy 8 - a wszystko, czego potrzebuje ósmoklasista, znajdziesz w naszej księgarni!

   Dobry podręcznik do polskiego - klasa 8: Nowa Era, WSiP, GWO i inne

   W ósmej klasie uczniowie żegnają się z seriami podręczników, które towarzyszyły im co roku od czwartej klasy: wśród najczęściej wybieranych pozycji znajdują się m.in.  “Nowe Słowa na start!” wydawnictwa Nowa Era, “Myśli i słowa” oraz “Bliżej słowa” Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, “Między nami” Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. 

   Uczniowie znajdą w nich wiele tekstów źródłowych z komentarzami i analizami, wyjaśnienie specjalistycznych pojęć oraz nawiązania do literatury i kultury współczesnej - te ostatnie skutecznie przykuwają ich uwagę i udowadniają aktualność treści dzieł z dawnych lat. W podręcznikach i zbiorach zadań z języka polskiego do 8 klasy nie brak także ćwiczeń gramatycznych, ortograficznych i ukierunkowanych na tworzenie różnorodnych form tekstowych: od opowiadań i esejów po teksty użytkowe - list motywacyjny, biogram, notatka prasowa. 

   Książki do polskiego klasa 8 - repetytoria ósmoklasisty

   Wymienione wyżej umiejętności należą do wymagań egzaminacyjnych, dlatego gros podobnych zadań znajduje się także w repetytoriach i kartach pracy przeznaczonych do bezpośredniej nauki przed testem ósmoklasisty. Warto zaopatrzyć się choć w jedną publikację tego typu, by zapoznać się z formą egzaminu i poćwiczyć rozwiązywanie konkretnych typów ćwiczeń. Z takim przygotowaniem dobry wynik uczeń ma jak w banku!


   Ładowanie...